Майже 4 із 10 біженців з України вже знайшли роботу в Польщі

61% біженців з України в Польщі досі залишаються без роботи. Головними причинами такої ситуації вони називають недостатнє знання польської мови...
Фото: EPA/UPG

Про це йдеться в рапорті “Професійна ситуація біженців з України в Польщі”, підготовленому Totalizator Sportowy та Manpower Foundation, повідомляє yavp.pl.

Дослідження показує, що 61% біженців з України в Польщі досі залишаються без роботи. Головними причинами такої ситуації вони називають недостатнє знання польської мови (54%), відсутність пропозицій, які б відповідали їхній кваліфікації (39%), а також відсутність пропозицій із частковою зайнятістю (32%). 

Водночас серед біженців, які вже працюють у Польщі, 79% таких, які влаштувалися на будь-яку роботу, але планують знайти кращу, 51% працюють за іншою професією, ніж раніше й нижче своїх компетенцій, 13% задоволені своїм поточним становищем, а 10% працюють за фахом, але на нижчій посаді.

Крім того дослідження показало, що 40% біженців з України хочуть залишитися в Польщі на довше. Стільки ж хочуть повернутися в Україну, але в довгостроковій перспективі. Близько 14% планує повернутися протягом 3-х років після закінчення війни.

Дані для рапорту “Професійна ситуація біженців з України в Польщі” збиралися з вересня до кінця листопада 2022 року.

Читайте також: ЄС має намір повертати нелегальних мігрантів туди, звідки вони прибули.

Поділитися:
Категорії
Світ
Стрічка новин

Читайте також: