У Чехії знайшли скарб із понад 2000 середньовічних монет

Поблизу Кутногорська в Чехії знайшли монетний скарб. Археологи знайшли понад 2150 срібних монет, які датуються періодом між 1085 і 1107 роками середньовіччя....
стародавні срібні монети
Фото: CAS

Поблизу Кутногорська в Чехії знайшли монетний скарб із понад 2000 середньовічних монет, повідомляє Heritage Daily.

Скарб вперше виявила жінка, яка йшла полем, коли натрапила на кілька срібних монет на поверхні.

Повідомивши про знахідку місцевій владі, команда з Інституту археології Академії наук Чеської Республіки провела обстеження поля.

Команда знайшла понад 2150 срібних деньє, які датуються періодом між 1085 і 1107 роками середньовіччя.

Деньє — це середньовічна монета, яка отримала свою назву від франкської монети, вперше випущеної в кінці 7 століття. Деньє означає кінець золотих монет, що ходили в Європі, яка на початку правління франків була або римською (візантійською), або «псевдоімперською».

Деньє виготовляють із м’ятного сплаву, який, окрім срібла, також містить мідь, свинець та невеликі кількості інших металів. Визначення цього конкретного складу також може допомогти визначити походження використаного срібла.

Згідно із заявою для преси Інституту археології Академії наук Чехії, скарб був викарбуваний богемськими правителями: королем Вратиславом II та князями Бржетиславом II і Борживое II.

Скарб спочатку зберігався в керамічній посудині, ймовірно, на початку 12 століття в період політичної нестабільності. У той час члени династії Пршемислів воювали за празький княжий престол і часто марширували своїми військами через нинішню Кутногорську область.

Ленка Мазачова, директор Чеського музею срібла в Кутній Горі, сказала: «Монети, ймовірно, були викарбувані на празькому монетному дворі зі срібла, яке в той час імпортувалося до Богемії».

Зараз монети досліджують експерти з Інституту археології Академії наук Чеської Республіки в Празі та Чеського музею срібла в Кутногорську.

Читайте також: Розкопали гробницю римської епохи, яку охороняють “голови биків”

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: