Гусарські обладунки XVII ст., знайдені в Мікуловіце

У польському селі Мікуловіце виявили частково повний комплект гусарської броні. Гусари були легкими кавалерійськими полками в кінці 17-го і 18-го століть. ...
гусарські обладунки
Фото: Марек Флорек

У польському селі Мікуловіце металодетектор виявив частково повний комплект гусарської броні, повідомляє Heritage Daily.

Гусари були легкими кавалерійськими полками в кінці 17-го і 18-го століть. Історично назва походить від середньовічної Угорщини, де легка кавалерія Чорної армії Угорщини служила Матіяшу Корвіну, королю Угорщини та Хорватії з 1458 по 1490 рік.

До 16-го та 17-го сторіччя імператори Габсбургів найняли угорських гусар як найманців, щоб служити проти османів і на різних полях битв по всій Західній Європі.

У Польщі перші підрозділи польських гусар були сформовані в 1500 році і служили під Оршею (1514), Обертином (1531) і битвою під Віднем (1683). Польські гусари, за «важким» угорським зразком, носили броню і мали довгий спис як основну зброю.

Патрик Хмілевський знайшов на глибині 60 см обладунки з Мікуловіце в польському районі Опатув. Більшість основних компонентів неушкоджені, однак у кіраси відсутні нагрудник і затильник.

За даними археологів із Сандомирського відділу Воєводського управління охорони пам’яток, збереглися обидві наручі, що захищали передпліччя, а також ліве наплічник, ключиця, що захищала шию та потилицю, і напівкруглий шолом.

Експерти з Університету Марії Кюрі-Склодовської (UMCS) у Любліні припускають, що обладунок датується початком 17 століття і, ймовірно, був виготовлений на місці. Проте відсутність декоративних елементів ускладнює подальшу ідентифікацію.

Після консервації обладунки будуть виставлені в музеї замку в Сандомирі.

Для використання металошукача в Польщі потрібен дозвіл Воєводської служби охорони пам’яток відповідно до Закону про охорону та догляд за пам’ятками від 23 липня 2003 року.

Читайте також: Кар’єр Яншань був одним з головних місць видобутку для декількох китайських династій

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: