В Україні можуть запровадити 12-річну систему навчання у школах

В Україні вивчають питання запровадження 12-річної системи навчання у школах. Цей крок стане євроінтеграційним та позитивно вплине на добробут людини та держави...
Ілюстративне фото

В Україні вивчають питання запровадження 12-річної системи навчання у школах. Такий крок стане євроінтеграційним та позитивно вплине на добробут людини та держави, зазначив заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко в ефірі національного телемарафону.

“Дванадцятирічка є євроінтеграційним кроком… Ми робили дослідження серед 38 країн Європи, у нас 19 країн мають 12-річну систему навчання, 17 країн – 13-річну систему навчання, і навіть є країни з 14-річною і 15-річною повною загальною середньою освітою. Якщо ми візьмемо з усіх країн, які зараз залишились і не прагнуть євроінтеграції, то 11-річка залишилась лише в росії та білорусі”, – повідомив Вітренко.

Також Вітренко повідомив, що зараз проходить опитування експертного середовища, батьків та дітей, аби ухвалити таке “виважене” рішення.

“Позитивом буде те, що наші дипломи, наші атестати про середню освіту будуть повністю визнаватися в європейських країнах, тому що наразі дітям треба довчатись ще один рік, щоб мати право вступити до закладів вищої освіти Європи”, – підсумував він.

Читайте також: У 2023 році вступники складатимуть НМТ.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниОсвіта
Стрічка новин

Читайте також: