Виробники будуть скорочувати вміст какао у шоколаді: у чому причина

Споживачі скоротять витрати на шоколад, якщо ціни зростатимуть, тож компанії придумують інші види ласощів. Вартість какао у 2024 році сягнула рекордних значень...
шоколад, какао-боби, цукерки
Фото з відкритих джерел

Споживачі скоротять витрати на шоколад, якщо ціни зростатимуть, тож компанії придумують інші види ласощів. Вартість какао у 2024 році сягнула рекордних значень, пише Bloomberg, і учасники ринку не очікують зниження найближчим часом.

Ціни різко зросли, оскільки найбільші у світі виробники в Західній Африці борються з посухою та хворобами, а також з проблемами логістики, які можуть тривати довгі роки.

З 1980-х років до 2023 року ф’ючерси на какао-боби становили нижче $3500 за тонну щороку. 22 лютого 2024 року ф’ючерси на какао вперше перевищили $6000 за тонну. Наразі ринок побоюється, що ціни на цей продукт будуть зростити далі.

Досі компанії перекладали вищі витрати на споживачів. Але шоколад нікому не потрібен для життя, і кожне підвищення цін загрожує продажам. Споживачі, швидше за все, скоротять витрати на шоколад і цукерки, якщо ціни зростатимуть. Тому компанії економлять на упаковці, використовують автоматизацію для скорочення витрат виробництва та просувають продукти із меншою кількістю какао або взагалі без какао.

Nestlé SA нещодавно представила у Великій Британії смак лісового горіха у своїй лінійці шоколадних батончиків Aero, які на дві третини легші за своїх конкурентів завдяки повітряним “бульбашкам”.

У США компанія Hershey Co., виробник батончиків Kit Kat, заявила про намір на 50% збільшити потужності з випуску жувальних цукерок без шоколаду.

Таким чином, зростання цін на какао стимулює компанії продовжувати диверсифікацію, підштовхнувши їх до розробки новинок та інноваційних продуктів, щоб зберегти увагу споживачів в умовах мінливого ринкового ландшафту.

Читайте також: Рада ЄС остаточно схвалила допомогу Україні на 50 млрд євро.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниЕкономіка
Стрічка новин

Читайте також: