Скульптура дракона знайдена у Китаї на ділянці Великої стіни

Археологи, які проводять реставраційні роботи на ділянці Цзянькоу Великої китайської стіни, виявили декоративну скульптуру дракона....
стародавня статуя дракона
Фото: Pan Zhiwang

Археологи, які проводять реставраційні роботи на ділянці Цзянькоу Великої китайської стіни, виявили декоративну скульптуру дракона, повідомляє Heritage Daily.

Велика китайська стіна відноситься до ряду укріплень, які були побудовані на історичних північних кордонах стародавніх китайських держав та імперського Китаю.

Стіна служила багатьом цілям: вона захищала від кочових загарбників з євразійського степу, забезпечувала прикордонний контроль для товарів уздовж Шовкового шляху та регулювала імміграцію та еміграцію.

Ділянка стіни Цзянькоу, розташована в 100 км на північ від Пекіна, проходить уздовж ряду зубчастих гір довжиною 20 км. Ця частина була побудована в 1500-х і на початку 1600-х років за часів династії Мін, де вона залишилася відносно недоторканою та відновлена ​​природою протягом століть.

Відкриття зробили співробітники Пекінського інституту археології, які досліджували зруйновану оборонну вежу (вежа № 12) у густому лісі на гірському хребті.

Під час розкопок коридору всередині вежі археологи несподівано натрапили на архітектурний елемент із різьбленими лусками. Коли вони зняли додаткові шари ґрунту, з’явився хвіст, а потім кігті, і зрештою була виявлена ​​голова різьбленої скульптури дракона.

Шан Хенг з Пекінського інституту археології сказав: «Ви бачите, що луска на його тілі дуже тонка, а деталі рота, очей, носа тощо вирізані. Можна уявити, що за часів династії Мін ворожа вежа № 120 була дуже високою та пишною, а архітектурні деталі також були дуже вишуканими».

На думку археологів, скульптура спочатку була розташована на даху вежі, що свідчить про те, що захисник вежі мав високий статус в імперській армії Мін.

Під час розкопок також було знайдено чорно-червоний «залізний жезл» розміром із долоню з напівкруглим кільцем, ідентифікований як рушниця португальського списа, вперше привезеного з Європи в період Цзяцзін династії Мін.

Читайте також: Скарб монет XVII століття знайшли у Німеччині

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: