Скарб монет XVII століття знайшли у Німеччині

Археологи виявили великий скарб монет XVII століття під час будівельних робіт на фермі в місті Веттін, Німеччина. Садиба, розташована в самому центрі Веттіна....
стародавні монети
Фото: Juraj Liptak

Археологи з Державного управління охорони пам’яток і археології землі Саксонія-Анхальт (LDA) виявили великий скарб монет XVII століття під час будівельних робіт на фермі в місті Веттін, Німеччина, повідомляє Heritage Daily.

Садиба, розташована в самому центрі Веттіна, утримується Altstadt Wettin e. V. з 2018 р. Організація займається збереженням культурної спадщини міста, яке під загрозою руйнування через сучасну забудову.

Міщанська садиба датується 16-17 століттям і простежується за письмовими джерелами до часу закінчення Тридцятилітньої війни. З 1681 року будівля служила міською аптекою, про що свідчать залишки барокової ліпнини стелі XVIII століття та склепіння аптеки.

Будівельні роботи на садибі виявили скарб монет XVII ст., розташованих біля воріт, що ведуть до центрального двору. Археологи знайшли 285 срібних монет у шарах ущільненого ґрунту, які відправили до реставраційної майстерні LDA Саксонії-Анхальт.

Скарб, ймовірно, був збережений наприкінці 1650-х років, причому більше половини монет становили срібні талери, валюта, яка використовувалася кількома державами Північної Німеччини, спочатку Священної Римської імперії, а потім Німецького союзу. Решту скарбу становлять уламки талера та різні гроші.

Серед скарбу є так звані монети Schreckenberg grochen і талери Альберта, викарбувані в Іспанських Нідерландах (назва Габсбурзьких Нідерландів з 1556 року до розподілу Північних та Південних Нідерландів у 1585 році. Між 1543 і 1581 роками до цієї геополітичної одиниці також застосовували назву Сімнадцять провінцій) . Є також монети німецьких імператорів, герцогства Брауншвейг-Люнебург, ерцгерцога Альберта VII Австрійського та короля Іспанії Філіпа IV.

В LDA заявили: «Крім свого наукового значення, знахідка монети Веттіна також є чудовим прикладом важливого внеску в збереження археологічних пам’яток культури і історії землі Саксонія-Ангальт».

Читайте також: Розкопки виявили сліди першого єпископського палацу

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: