Обмеження переказів по картках: в НБУ пояснили, кого це стосуватиметься

В Україні розглядають питання про обмеження переказів коштів з картки на картку фізичними особами. НБУ ще не ухвалив рішення про обмеження переказів ...
НБУ, Національний банк України
Фото: НБУ

В Україні розглядають питання про обмеження переказів коштів з картки на картку фізичними особами. Національний банк України ще не ухвалив рішення про обмеження переказів коштів між картками фізичних осіб. Це питання розглядається у контексті комплексних заходів, спрямованих на боротьбу з тіньовою економікою. Про це заявив член Ради Нацбанку, Василь Фурман, повідомляє Рoliteka.

За його словами, провідні банки вже встановили певні обмеження на розрахунки по картках, керуючись чинним законодавством.

«Більшість громадян цього не відчули, і ці обмеження успішно допомагають у боротьбі з “міскодингом”, при цьому не впливаючи на звичайні платежі населення по картках», — підкреслив член Ради НБУ.

Він пояснив, що головний регулятор розглядає можливість розширення практики обмежень великих розрахункових операцій на ринок в цілому. Проте він зауважив, що будь-які обмеження, якщо вони будуть введені, потенційно зачіпатимуть лише обмежене коло осіб і не торкатимуться звичайних платежів українців по картках.

Фурман пояснив, чому з’явилася необхідність введення обмежень для боротьби з тіньовою економікою, зокрема, для припинення використання дроп-карт у схемах ухилення від сплати податків.

Читайте також: Підвищення тарифів на електроенергію не планується, — міністр енергетики.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниЕкономіка
Стрічка новин

Читайте також: