ЄС має намір повертати нелегальних мігрантів туди, звідки вони прибули

ЄС хоче повернути більшу кількість нелегальних мігрантів туди, звідки вони приїхали. Поки що вдається висилати лише 21% тих, хто не отримав статусу біженця...
Фото: Белта

Єврокомісія хоче повернути більшу кількість нелегальних мігрантів туди, звідки вони приїхали до ЄС. Поки що вдається висилати і репатріювати лише 21% тих, хто не отримав статусу біженця.

Єврокомісар із внутрішніх справ представила у Брюсселі «нову стратегію» поводження з тими, хто не має законних підстав залишитися в ЄС, передає euronews.com

«Необхідно, щоб одразу ж після рішення про відмову мігранту у наданні притулку надсилався запит про його реадмісію до країни походження. Тоді ми можемо діяти відповідно до цього рішення і фактично відправляти цю людину назад.

Ось чому так важливо, щоб ми працювали разом. Держави не можуть вирішити цю проблему самотужки, і Європейська комісія не може вирішити її сама», – сказала Ілва Юханссон.

Брюссель стурбований тим, що у 2022 році було подано 924 тис заяв про надання притулку, що на 50% більше, ніж у 2021 році. Франція, Німеччина, Іспанія, Австрія – це країни, куди найбільше прагнуть нелегали. Далеко не всі мають право на міжнародний захист.

Документ про «нову стратегію» поводження з нелегальми мігрантами обговорюватиметься на неформальній зустрічі міністрів юстиції та внутрішніх справ у Стокгольмі наприкінці цього тижня.

Читайте також: Українських біженців експлуатували на нелегальних тютюнових фабриках.

Поділитися:
Категорії
Світ
Стрічка новин

Читайте також: