Безпекові угоди з Україною підписали Данія та Нідерланди

Гарантами безпеки для України стали Данія та Нідерланди. Угода з Копенгагеном передбачає зокрема виділення 1,8 млрд євро військової допомоги вже цього року. ...
Метте Фредеріксен, Володимир Зеленський, прапор України, прапор Данії
Метте Фредеріксен і Володимир Зеленський після підписання безпекової угоди між Данією та Україною / фото ОП

Гарантами безпеки для України стали Данія та Нідерланди. Зокрема, угода між Києвом та Копенгагеном передбачає виділення 1,8 млрд євро військової допомоги вже цього року. Амстердам взяв на себе зобов’язання на найближчі 10 років, повідомляє DW.

Данія уклала з Україною двосторонню угоду про безпеку. Документ підписали у Львові 23 лютого прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен та президент України Володимир Зеленський..

“Зараз українські солдати борються в холодних окопах на лінії фронту. Зрозуміло, що вони борються не лише за свою свободу. Вони борються за всю Європу. Вони борються за тих із нас, хто хоче демократії та свободи. Тому нам теж необхідно зробити все можливе, щоб допомогти їм”, — написала Фредеріксен. Ця угода, зокрема, передбачає військову підтримку для України у розмірі 1,8 мільярда євро протягом 2024 року.

Нідерланди також взяли на себе зобов’язання протягом найближчих 10 років гарантувати безпеку України. Зазначається, що угода між Амстердамом і Києвом демонструє готовність уряду Нідерландів надавати Україні постійну підтримку у сферах безпеки, відновлення та правосуддя. “Угода означає, що Нідерланди допоможуть Україні захиститися від Росії та домогтися подальшої інтеграції до ЄС та НАТО”, — наголошується в документі.

“Без західної підтримки Україна у тому вигляді, в якому ми її знаємо, припинить існування”, — заявила міністер закордонних справ Нідерландів Ганке Брюїнс Слот. Вона наголосила, що російська загроза наражає на небезпеку стабільність і безпеку в Європі.

Читайте також: Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чехії Петром Павелом.

Поділитися:
Категорії
ПолітикаТОП
Стрічка новин

Читайте також: