Телескоп Джеймса Вебба виявив «зникаючу» галактику часів зародження Всесвіту

Рання галактика AzTECC71 так далеко, що продовжує зникати зі спостережень телескопів. Нове дослідження остаточно це підтвердило....
галактика, всесвіт, телескоп Джеймса Вебба
Фото: Дж. МакКінні/М. Франка/К. Кейсі/Техаський університет в Остіні

Рання галактика AzTECC71 так далеко, що продовжує зникати зі спостережень телескопів. Нове дослідження, проведене космічним телескопом Джеймса Вебба, остаточно це підтвердило, повідомляє Livescience.

Це зображення галактики з раннього Всесвіту навряд чи можна назвати сліпучим.

Ви дивитеся на дуже розмитого, сильно запиленого жителя космосу, ім’я якого є лише рядком цифр і букв. Він навіть знаходиться на такій відстані від Землі, що прослизає і зникає з пильних очей різних телескопів. На зображенні, отриманому потужним космічним телескопом Джеймса Вебба, видно галактика AzTECC71, але що тут вражає, так це те, що ми бачимо AzTECC71 таким, яким він був лише через 900 мільйонів років після Великого вибуху. Саме тоді у Всесвіті зародилися найперші зірки за абсолютні епохи до народження нашої Сонячної системи.

Однак навіть ця пляма містить важливі уроки для нашого розуміння раннього Всесвіту.

“Той факт, що навіть щось настільки екстремальне ледве видно на найчутливіших зображеннях нашого новітнього телескопа, мене дуже хвилює. Це потенційно говорить нам про те, що від нас ховалася ціла популяція галактик “, — сказав у своїй заяві автор дослідження Джед МакКінні з Техаського університету в Остіні.

Це може означати, що ранній Всесвіт був набагато пильнішим, ніж вважалося раніше, кажуть вчені, проливаючи трохи більше світла на те, як він розвивався з моменту Великого вибуху, що стався приблизно 13,8 мільярдів років тому.

AzTECC71 був уперше помічений як незрозуміла крапля світла телескопом Джеймса Клерка Максвелла на Гаваях. Пізніше її також побачив радіотелескоп ALMA у Чилі. Однак потім воно, здавалося, зникло на знімках, отриманих космічним телескопом Хаббл.

“Ця штука — справжній монстр. Незважаючи на те, що він виглядає як маленька крапля, насправді щороку з нього формуються сотні нових зірок “, — сказав МакКінні. нових зірок”.

У рамках міжнародних зусиль з картування найраніших структур Всесвіту (на ділянці неба розміром з три повні місяця, видимому із Землі) МакКінні та його колеги шукали галактику в даних, зібраних JWST. Потужне, безпрецедентне інфрачервоне око цієї обсерваторії здатне вдивлятися в товсті хмари, що переважають у ранньому Всесвіті.

До JWST ці галактики практично неможливо було знайти. Світло зірок, що народжуються, що знаходяться глибоко всередині покритих пилом галактик, поглиналося в оптичних довжинах хвиль самим пилом і повторно випромінювалося в слабких, більш довгих хвилях, які може вловити JWST. Кожна п’ята така галактика залишалася невидимою для Хаббла, утворюючи групу, яку астрономи називають темними галактиками Хаббла.

“Це означає, що наше розуміння історії еволюції галактик є упередженим, тому що ми бачимо тільки незатінені, менш запилені галактики”, — сказав МакКінні.

У найближчому майбутньому МакКінні та його команда планують виявити більше прихованих галактик за допомогою даних JWST, які зможуть не лише «зазирнути в найдальші куточки Всесвіту, а й проникнути крізь товсту завісу».

Читайте також: Вчені відкрили шостий базовий смак, який відчуває язик.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: