Як зрозуміти, що під час миття голови випадає дуже багато волосся

Помічати волосся, що випало під час миття голови — то ще задоволення. Як же зрозуміти, чи варто турбуватися через їхню кількість?...
Віпадіння волосся / фото ілюстративне

Помічати волосся, що випало під час миття голови — то ще задоволення. Як же зрозуміти, чи варто турбуватися через їхню кількість?

Ти напевно чула, що втрачати від 50 до 150 волосся на день – це нормально. Однак відкритим залишається головне питання — а як дізнатись, скільки їх випало? Зібрати ті, які не встигли «втекти» в слив, потім додати до них ті, що залишилися на гребінці, і перерахувати? Цифра, напевно, вийде досить точною, ось тільки виглядати таке «дослідження» дуже дивно, та й проводити його буде неприємно.

Втім, на думку дерматологів, потреби в ньому немає — є інший спосіб зрозуміти, чи все гаразд із твоїми локонами.

Випадання та… випадання

Почнемо з головного: випадання випаданню — різниця. Як пояснює доктор медичних наук, дерматолог Стефані Сакстон-Деніелс, існує природний цикл росту волосся – кожен з них проходить кілька стадій.

Під час фази активного росту – анагену – клітини в матриксі волосяного фолікула діляться, а саме волосся подовжується. Триває анаген від двох до п’яти років, за ним починається тритижневий катаген, під час якого оновлення клітин припиняється. За ним іде телоген або фаза відпочинку — повне припинення росту волосся, яке завершується його випаданням. Потім все починається спочатку — у фолікулі формується нова волосина.

У телогені немає нічого жахливого – на цій стадії знаходиться близько 14% нашого волосся. Але іноді стрижень випадає, але натомість не формується новий — фолікул перестає працювати так, як повинен. Це випадання волосся вже не можна вважати нормальним – з ним слід боротися. Але як його впізнати?

Коли варто турбуватися

Як пояснює Стефані, якщо під час миття голови ти помічаєш, що випадає клаптя волосся, а на шкірі з’являються ділянки, де їх взагалі немає, то йдеться про щось серйозніше, ніж звичайний телоген. За словами лікаря, такий стан може виникати через кілька місяців після серйозного стресу чи хвороби і проходити приблизно через вісім тижнів.

Однак чекати на це не обов’язково — ти можеш звернутися до лікаря і дізнатися, що можна зробити, щоб зупинити випадання волосся. І, звичайно, не забувай про профілактику алопеції: уникай тугих зачісок, борись зі стресом і дотримуйся збалансованої дієти.

Читайте також: Яка звичка призводить до випадання волосся.

Поділитися:
Категорії
Леді
Стрічка новин

Читайте також: