Скарб, пов’язаний із шахраєм-відлюдником, знайдений у Свєнтокшиських горах

У Свєнтокшиських горах на півдні центральної Польщі було виявлено скарб, пов’язаний з Антонієм Ячевичаром, сумнозвісним відлюдником, шахраєм і лжепророком....
старовинні монети
Фото: Świętokrzyska Exploration Group

У Свєнтокшиських горах на півдні центральної Польщі було виявлено скарб, пов’язаний з Антонієм Ячевичаром, сумнозвісним відлюдником, шахраєм і лжепророком, повідомляє Heritage Daily.

Під час Великої Північної війни (1700–1721) Республіка Польща мала сильний спалах чуми з піком з 1708 по 1712 рік.

Використовуючи відчай людей у ​​пошуках ліків, Антоній Яцевичар стверджував, що має силу зцілення та захисту за допомогою своїх молитов, дарованих Дівою Марією, яка нібито жила з ним у скиті в Свєнтокшиських горах.

Свєнтокшиські гори історично мали релігійне значення, причому гори часто називали «горами Святого Хреста» на честь християнської реліквії з сусіднього бенедиктинського монастиря на Лисій Горі, яка, як кажуть, була невеликим шматочком дерева з Хреста, на якому був розп’ятий Ісус Христос. Афера Ячевича стала прибутковою справою, до скарбниці його скиту надходили значні пожертви. Його багатство досягло таких висот, що він найняв озброєну охорону і перетворив свій скит на гірську фортецю.

Схема Яцевічара викликала пильну увагу місцевої влади, що призвело до його арешту та суду в краківському єпископському суді. Однак під час судового розгляду йому вдалося вирватися з в’язниці та втекти назад до свого гірського скиту, щоб продовжити свій обман.

У 1712 році він був знову схоплений і відданий судом краківського єпископа, де був засуджений до довічного ув’язнення в Ченстохові.

Натхненна розповідями Ячевичара, команда дослідників із Свєнтокшиської дослідницької групи провела дослідження з дозволу Свєнтокшиського воєводського консерватора пам’яток у Свєнтокшиських горах.

Група виявила великий скарб монет із срібла та золота, які датуються першою половиною XVII – початком XVIII століття. У скарбі: орти, шістки, патагуни, крайкарі та копійки.

Найцікавішою монетою серед них є золотий гамбурзький дукат 1648 року із зображенням Мадонни з немовлям, імовірно призначений для використання як медальйон.

Група припускає, що скарб, ймовірно, був зібраний як пожертви або жертви для лікування Ячевича та покладений у землю, щоб приховати його багатство, коли Ячевич тікав від влади.

Скарб передано до Історико-Археологічного музею в Островці Свєнтокшиському. «Цього року планується його консервація та детальний нумізматичний та історичний аналіз, який, ми сподіваємося, дасть більше відповідей про минуле цього родовища». – сказав Войцех Сіудовський, Воєводське управління охорони пам’яток у Кельце.

Читайте також: Археологи знайшли збережену дерев’яну криницю бронзової доби

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: