Будівництво автомагістралі відкладено після відкриттів бронзового віку

Розкопки під час підготовки до швидкісної магістралі S1 призвели до затримки будівництва дороги після відкриття двох поселень бронзового віку....
рештки старовинного поселення
Фото: GDDKiA

Розкопки під час підготовки до швидкісної магістралі S1 призвели до затримки будівництва дороги після відкриття двох поселень бронзового віку, повідомляє Heritage Daily.

У заяві для преси, опублікованій Генеральною дирекцією національних доріг і автомагістралей (GDDKiA), археологи знайшли поселення поблизу села Явішовіце в Освенцімському повіті Польщі.

За словами дослідників, фрагменти глиняних посудин і кременю, знайдені на місці, дозволяють припустити, що одне з поселень пов’язане з лужицькою культурою, людьми бронзового віку/раннього залізного віку від 1100 до 400 років до нашої ери, які населяли територію сучасної Польщі та частини с. Чехія, Словаччина, Німеччина та Україна.

Розкопки поселення виявили сліди стовпових ям і кілька сільськогосподарських споруд, у тому числі серію складських ям, які використовувалися як льохи для зберігання основного врожаю.

Усього за кілька сотень метрів розташоване більш раннє поселення пов’язане з культурою Межановиць, людьми ранньої бронзової доби від 2300 до 1800 років до нашої ери, які населяли частини Словаччини та Польщі.

Поселення межановицької культури представлені переважно невеликими сезонними таборами, однак археологи знайшли інші сліди постійних споруд у межах поселення, окрім ям-складів, рову та 34 крем’яних артефактів, серед яких «складний наконечник стріли», виготовлений із юрського кременю.

Згідно з GDDKiA: «Через археологічні відкриття підрядник був змушений призупинити роботи на цій частині будівельного майданчика та визнав виправданим продовжити час для завершення інвестицій у швидкісну магістраль S1 на 223 календарних дні».

Очікувана дата завершення будівництва автомагістралі S1 перенесена з липня 2024 року на червень 2025 року, доки розкопки не задокументують обидва місця.

Читайте також: Археологи знайшли 2000-річний глиняний жетон, яким користувалися паломники

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: