Наступного місяця українців чекає наймасштабніше підвищення пенсій

В Україні з 1 березня проведуть перерахунок пенсій. Розмір індексації рахується за формулою, прописаною у законі. Це приблизно 13% ...
гривні, гроші, гаманець
Фото: today.ua

В Україні з 1 березня проведуть перерахунок пенсій. Розмір індексації рахується за формулою, прописаною у законі. Половину рівня інфляції за минулий рік додають до 50% середнього річного (враховуються дані за останні три роки) показника зростання зарплат. Це приблизно 13%, таку цифру публічно озвучували і в Мінсоці, і в уряді, повідомляє Оbozrevatel.

Минулого року прожитковий мінімум та мінімальну зарплату в Україні не переглядали, тож для більшості пенсіонерів через інфляцію життя стало ще складнішим, вони втратили частину купівельної спроможності.
Індексація враховує тільки той розмір пенсії, що розраховано за формулою. Тобто якщо вам додатково підвищили виплати, наприклад, згідно з державними гарантіями, через додатковий стаж, доплати за будь-що, найімовірніше, цю “зайву” пенсію при індексації враховано не буде.
Наприклад, якщо вам виповнилось 65 років і ви виконали норму щодо стажу, мінімальний розмір пенсії становить 40% мінімалки, або 2840 грн. Якщо ваша пенсія за формулою становить 2700 грн, то платитимуть вам усе одно 2840 грн. Проте під час індексації приблизно на 13% підвищать не повну пенсію (2840 грн), а її розрахунковий розмір за формулою (2700 грн).
Читайте також: Обмеження переказів по картках: в НБУ пояснили, кого це стосуватиметься.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниЕкономіка
Стрічка новин

Читайте також: