Розкопки виявили сліди першого єпископського палацу

Археологи виявили сліди першого єпископського палацу на південному кінці пагорба Мерзебурзького собору в Мерзебурзі, Німеччина....
розкопки
Фото: LDA

Археологи з Державного управління охорони пам’яток та археології (LDA) землі Саксонія-Анхальт виявили сліди першого єпископського палацу на південному кінці пагорба Мерзебурзького собору в Мерзебурзі, Німеччина, повідомляє Heritage Daily.

Будівництво ранньороманського Мерзебурзького собору було розпочато єпископом Мерзебурга Титмаром у 1015 році.

Його освятили в 1021 році в присутності імператора Генріха II (Генріха II), однак після серії обвалів у східній частині споруди собор не буде офіційно освячений і відкритий до 1042 року єпископом Гунольдом.

Мерзебурзький собор Св. Іоанна і Св. Лаврентія сьогодні вважається однією з найважливіших соборних споруд Німеччини.

Команда LDA проводила розкопки підвалу так званої Мартинікурі, двоповерхового житлового будинку періоду бароко. Розкопки виявили залишки першого єпископського палацу, який датується часом другого освячення Мерзебурзького собору.

Згідно з LDA: «Ми знайшли майже повністю збережений нижній поверх холової будівлі, схожий на підвал, фундаментні стіни якого товщиною 1,75 метра все ще збереглися на висоті 3,40 метра. Сходинки в кам’яній кладці та стовп з часів будівництва всередині будівлі доводять, що колись над цим стояв принаймні один верхній поверх, схожий на зал».

Палац був побудований єпископом Гунольдом, який очолював єпархію Мерзебурга між 1036 і 1050 роками.

 «Ця знахідка дозволяє знайти одну з найважливіших будівель єпископської кафедри в Мерзебурзі – будівлю, яка своїм розташуванням і розміром чітко виражає самовпевненість єпархії, яка була знову заснована в 1004 році королем Генріхом II », – додала LDA.

Читайте також: У Чехії знайшли скарб із понад 2000 середньовічних монет

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: