Чи підвищує яєчний жовток рівень холестерину

Дослідження показали, що вживання двох яєць на день може покрити від 10% до 30% потреби людини у вітамінах через високий вміст вітаміну в яєчному жовтку. ...
яйця
Фото: UKR.NET

Поки тривають нескінченні дебати про те, яєчний білок чи жовток корисніший, обидва можуть мати свої плюси та мінуси.  Яєчний жовток має величезну користь для здоров’я, оскільки містить велику кількість вітамінів A, D, E, K, B1, B2, B5, B6, B9 і B12. Яєчні жовтки є джерелом білка і багаті поживними речовинами, включаючи залізо, кальцій, цинк і так далі, повідомляє Only my health.

Дослідження показали, що вживання двох яєць на день може покрити від 10% до 30% потреби людини у вітамінах через високий вміст вітаміну в яєчному жовтку. Незважаючи на ряд переваг для здоров’я, жовтки можуть сприяти підвищенню рівня холестерину.

Холестерин в яєчних жовтках

«У яєчних жовтках дійсно багато холестерину. Один великий яєчний жовток містить близько 186 міліграмів холестерину, що становить більше половини рекомендованої добової норми холестерину для більшості людей», — сказав Абхілаша.

Дієтичний холестерин і холестерин в крові

Протягом багатьох років вважалося, що споживання продуктів з високим вмістом холестерину, таких як яєчні жовтки, значно підвищить рівень холестерину в крові та згодом підвищить ризик серцевих захворювань. Однак нещодавні дослідження деталізували це розуміння:

1. Дієтичний холестерин проти холестерину в крові

Для більшості людей харчовий холестерин має менший вплив на рівень холестерину в крові порівняно з ефектом транс-жирів і насичених жирів. Печінка виробляє менше холестерину, коли його більше споживається з раціону, певною мірою збалансовуючи рівень холестерину в крові.

2. Індивідуальні варіації

Деякі люди, яких називають «гіперреакторами», відчувають значне підвищення рівня холестерину в крові, коли вони споживають холестерин з їжею. Однак для більшості людей помірне споживання яєць істотно не впливає на рівень холестерину в крові.

3. Холестерин ЛПВЩ та ЛПНЩ

Яйця можуть підвищити рівень ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ, «хорошого» холестерину).

Вони також можуть трохи підвищити ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ, «поганий» холестерин) у деяких людей, але тип частинок ЛПВЩ (більші, менш щільні частинки), які збільшуються, вважаються менш шкідливими порівняно з меншими, щільними частинками ЛПНЩ.

Безпечне споживання яєць

Останні дослідження показують, що помірне споживання яєць (до одного яйця на день) загалом безпечно для більшості людей і не підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Деякі ключові моменти дослідження включають:

Помірне споживання: споживання до одного яйця на день не пов’язане з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань у населення в цілому, згідно з Abhilasha.

Переваги поживних речовин: яйця є хорошим джерелом високоякісного білка, вітамінів і мінералів, включаючи вітаміни групи В, вітамін D і холін.

Висновок

У той час як яєчні жовтки містять високий вміст холестерину, їх вплив на рівень холестерину в крові залежить від людини. Для більшості людей помірне споживання яєць не становить значного ризику для здоров’я серця і може бути частиною поживної дієти. Як і з будь-яким компонентом дієти, важливо враховувати загальні моделі харчування та фактори способу життя.

Читайте також: Побічні ефекти споживання занадто великої кількості вершкового масла.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: