Україна та США підписали угоду про гарантії безпеки

13 червня на полях саміту "Великої сімки" Сполучені Штати Америки та Україна підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки на 10 років. ...
Володимир Зеленський, Джо Байден, прапор США, прапор України
Фото: president.gov.ua

13 червня Сполучені Штати Америки та Україна підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки на 10 років. Свої підписи поставили американський та український президенти Джо Байден і Володимир Зеленський на полях саміту “Великої сімки”, повідомляє офіційне інтернет-представництво президента України.

«Історичний результат зі Сполученими Штатами – двостороння безпекова угода, яка виводить наші відносини на рівень справжнього союзництва. 

І це найсильніша угода з Америкою за всі 33 роки нашої незалежності. Є юридично зобовʼязуюча частина угоди, є абсолютно корисні деталі по ППО, по літаках. Ми зафіксували, що Америка допомагатиме Україні в постачанні ескадрилій винищувачів, – стільки винищувачів, скільки потрібно Україні. Будемо над цим працювати», — наголосив Володимир Зеленський.

Окрім США Україна підписала безпекові угоди з такими країнами: Велика Британія, Німеччина, Франція, Данія, Італія, Канада, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція, Норвегія та Ісландія.

Читайте також: Безпекові угоди з Україною підписали Данія та Нідерланди.

Поділитися:
Категорії
ПолітикаТОП
Стрічка новин

Читайте також: