Вчені відкрили шостий базовий смак, який відчуває язик

Вчені з Університету Південної Каліфорнії (USC Dornsife) вважають, що вони визначили новий базовий смак, який можна відчути язиком – хлорид амонію. ...
девочка, шоколад
Вчені визначили новий базовий смак / фото: create.vista

Вчені з Університету Південної Каліфорнії (USC Dornsife) вважають, що вони визначили новий базовий смак, який можна відчути язиком – хлорид амонію. Він присутній як у токсичних речовинах, так і кондитерських виробах. Дослідження про це опублікував журнал Nature.

Зараз прийнято виділяти п’ять смаків їжі – солоний, кислий, солодкий, гіркий та умамі (пікантний м’ясний). Останній у 1908 році відкрив японський хімік Кікунае Ікеда. Він присутній у соєвому соусі, морських водоростях, анчоусах та багатьох інших білкових продуктах.

Що стосується хлориду амонію, то типовий приклад цього смаку – солона лакриця. Це дуже популярна кондитерська добавка у Скандинавії, Нідерландах та північній Німеччині. З нею солодкі продукти здаються одночасно гіркими, солоними та кислуватими.

Дослідники вважають, що здатність визначати шостий смак не була базовою та розвинулася з часом, щоб організми могли уникати шкідливих речовин. Адже амоній та пов’язаний із ним газ аміак токсичні для людей та тварин.

Досягти офіційного статусу нового смаку буде непросто. Той же умамі визнали п’ятим лише через десятиліття після його відкриття.

Читайте також: З чого складаються сльози?

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: