Розкопали гробницю римської епохи, яку охороняють “голови биків”

Археологи, які проводили розкопки в стародавньому некрополі Фарса, виявили гробницю римської епохи, яку охороняли дві різьблені голови биків....
стародавнє різблення по каменю
Фото: Adıyaman Museum

Археологи, які проводили розкопки в стародавньому некрополі Фарса, виявили гробницю римської епохи, яку охороняли дві різьблені голови биків, повідомляє Heritage Daily.

Тарса розташована поблизу села Куюлу на південному сході Туреччини вздовж шосе Адіяман-Шанліурфа.

Місце було розташоване на головній римській магістралі від Доліче до Самосати, яка сьогодні складається з двох курганів і великого некрополя, який датується 3-м століттям до візантійського періоду.

У 2021 році вперше почалися розкопки, під час яких було виявлено колекцію скельних гробниць Туруш, типу гробниць, висічених безпосередньо в скелі.

В останньому сезоні археологи розкопали іншу скельну гробницю Туруш, однак у цьому екземплярі було виявлено дві різьблені голови бика, прикрашені гірляндами та розетками між рогами.

Голови биків, відомі як Bucranium, були формою різьблених прикрас, які зазвичай використовувалися в класичній архітектурі. У Стародавньому Римі букранія часто використовувалася на фризах храмів у доричному ордері архітектури, що згодом вплинуло на архітектуру будівель періоду Відродження, бароко та неокласицизму.

Архітектурними прикладами букранії є зображення практики відображення жертовних волів у гірляндах, чиї голови були виставлені на стінах храму.

Подібно до подібних скельних гробниць Туруш, голови биків висічені безпосередньо в скелі, охороняючи десяток висічених у скелі сходів, що спускаються до похоронної камери, яка має три аркові ніші, відомі як акросолії.

Мустафа Челік, заступник директора музею Адіяман, сказав: «Стародавнє місто Тарса складається з 3 основних археологічних зон: Великого кургану, Малого кургану та Некрополя. Ми почали розкопки в районі некрополя в 2024 році. Ми додали ще 2 скельні гробниці, які ми розкрили раніше. Однією з них є кам’яна гробниця, яку ми сьогодні ідентифікували».

Читайте також: Археологи знаходять сліди середньовічного замку Глостера

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: