16-годинне голодування може принести значну користь організму, — дослідження

Дієта, що включає 16-годинний період, протягом якого людина нічого не їсть, може принести значну користь для здоров'я, такого висновку дійшли дослідники з Китаю...
жінка, тарілка, стакан води, голодування
Ілюстративне фото: aif.b

Дієта, що включає 16-годинний період, протягом якого людина нічого не їсть, може принести значну користь для здоров’я, такого висновку дійшла група дослідників з Китаю, повідомляє Digi24.

Переривчасте голодування (дієтичне голодування) – це режим харчування, при якому періоди, протягом яких людина приймає їжу, чергуються з періодами, протягом яких вона не вживає жодної їжі. Ця дієта орієнтована не так на з’їдену їжу, але в час, коли вона приймається.

Група дослідників з Університету Хунань у Китаї хотіла з’ясувати, чи існує біологічний «таймер», який реєструє тривалість голодування та викликає сприятливий вплив на здоров’я. Вчені досліджували 600 зразків, взятих у мишей із чотирьох типів метаболічних тканин – печінки, скелетних м’язів, бурого жиру та білого жиру. Мишей раніше піддавали п’яти програмам годування.

Згідно з дослідженням, опублікованим у науковому журналі «Cell Reports», лише 16-годинне голодування може ініціювати циркадний резонанс на рівні 43 шляхів у печінці, резонанс, який змінюється пунктуально після їди.

Подальші дослідження показали, що протеасома печінки координує цей резонанс. Протеасоми є білкові комплекси, які відіграють важливу роль у регуляції білків, що контролюють клітинний цикл.

Дослідники заявили, що їх результати вказують на те, що протеасома печінки може діяти як таймер періоду голодування та як координатор резонансного шляху, що забезпечує мету для розгадки основного механізму переривчастого голодування.

Переривчасте голодування — це перевірена безпечна стратегія, яка приносить користь здоров’ю, зазначає Сіньхуа. У березні інша група дослідників у Китаї також виявила, що обмеження годування на початку дня (з обмеженням прийому їжі між 6:00 та 15:00) має значні переваги для правильного функціонування обміну речовин у здорових людей.

Читайте також:

Ходьба може знизити ризик діабету 2 типу, і ваша швидкість може вплинути на це, показало дослідження

Як нестача сну впливає на жіноче здоров’я

Чому не можна стримувати чхання: 3 небезпечні причини

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: