Ходьба може знизити ризик діабету 2 типу, і ваша швидкість може вплинути на це, показало дослідження

Нове дослідження показало, що коли справа доходить до ходьби то ризик виникнення діабету 2 типу може бути знижено і тут важливо наскільки швидко ви рухаєтеся ...
жінка та чоловік, займаються спортом
Фото з відкритих джерел

Нове дослідження показало, що коли справа доходить до ходьби та ризик  виникнення діабету 2 типу може бути знижено і тут важливо не лише те, скільки ви це робите, але й те, наскільки швидко ви рухаєтеся про це повідомляє CNN.

Згідно з дослідженням, опублікованим у вівторок у British Journal of Sports Medicine , швидка ходьба  може знизити ризик виникнення діабету 2 типу на 40% в подальшому житті .

Автори дослідження проаналізували 10 попередніх досліджень, проведених у період з 1999 по 2022 рік, у яких оцінювали зв’язок між швидкістю ходьби, виміряною за допомогою об’єктивних тестів або суб’єктивних звітів учасників, і розвитком діабету 2 типу серед дорослих із Сполучених Штатів, Великобританії та Японії. .

Дослідники виявили, що після періоду спостереження в середньому вісім років порівняно з легкою або невимушеною ходьбою ті, хто ходив у середньому або нормальному темпі, мали на 15% менший ризик розвитку діабету 2 типу. Ходьба в «досить швидкому» темпі означала на 24% менший ризик, ніж у тих, хто ходив легко або невимушено. І «швидка/крокова ходьба принесла найбільшу користь: ризик знизився на 39%.

Легка або невимушена ходьба визначалася як швидкість менше 2 миль (3,2 кілометра) на годину. Середній або нормальний темп визначався як 2-3 милі (3,2-4,8 кілометрів) на годину. «Досить швидкий» темп був від 3 до 4 миль (4,8 до 6,4 кілометрів) на годину. А «швидка/крокова ходьба» становила більше 4 (6,4 кілометрів) на годину. Кожен кілометр збільшення швидкості ходьби вище швидкої асоціювався зі зниженням ризику розвитку захворювання на 9%.

Те, що швидша ходьба може бути більш корисною, не дивно, але «здатність дослідників кількісно визначити швидкість ходьби та включити це в свій аналіз є цікавою», – сказав доктор Роберт Габбей, головний науковий і медичний співробітник Американської діабетичної асоціації. , електронною поштою. Габбей не брав участі в дослідженні.

Дослідження також підтверджує ідею про те, що «інтенсивність важлива для профілактики діабету», – сказала електронною поштою д-р Кармен Катбертсон, доцент кафедри медико-санітарної освіти та пропаганди в Університеті Східної Кароліни, яка не брала участі в дослідженні. «Будь-яка фізична активність може принести користь для здоров’я, але виявляється, що для профілактики діабету важливо займатися діяльністю більшої інтенсивності, наприклад швидкою ходьбою, щоб отримати найбільшу користь».

Розуміння переваг швидкої ходьби

Дослідження не доводить причинно-наслідкового зв’язку, сказав Габбей, але «можна уявити, що більш інтенсивні фізичні вправи можуть призвести до кращої фізичної підготовки, зниження маси тіла, а отже, резистентності до інсуліну та зниження ризику діабету».

Доктор Мічіо Шімабукуро, професор і голова відділу діабету, ендокринології та метаболізму Школи медицини Фукусімського медичного університету, погодився, додавши, що «підвищення інтенсивності вправ через більшу швидкість ходьби може призвести до більшого стимулу для фізіологічних функцій і покращення стану здоров’я». Сімабукуро не брав участі в дослідженні.

Швидкість ходьби також може просто відображати стан здоров’я, тобто здоровіші люди, швидше за все, будуть ходити швидше, сказав доктор Борха дель Посо Круз, головний дослідник здоров’я в Університеті Кадіса в Іспанії, який не брав участі в дослідженні.

«Існує високий ризик зворотного причинно-наслідкового зв’язку, (при якому) порушення здоров’я, швидше за все, пояснюють спостережувані результати», – додав дель Позо Крус. «Нам потрібні рандомізовані контрольовані випробування, щоб підтвердити — або інакше — спостережувані результати».

Зниження ризику діабету

Загальне повідомлення «полягає в тому, що ходьба є важливим способом покращити ваше здоров’я», сказав Габбей. «Можливо, це правда, що ходити швидше навіть краще. Але враховуючи той факт, що більшість американців не отримують достатньої кількості прогулянок, дуже важливо заохочувати людей ходити більше, якщо вони можуть».

Однак, якщо ви хочете випробувати себе, використання фітнес-трекера — через годинник, крокомір або додаток для смартфона — може допомогти вам об’єктивно вимірювати та підтримувати свій темп ходьби, кажуть експерти.

Читайте також: Що станеться, якщо ви тренуєтеся, але погано харчуєтесь.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: