Як нестача сну впливає на жіноче здоров’я

Навіть легкий недосип дуже негативно позначається на стані нашого здоров'я. Так, зафіксовано збільшення на 78% рівня окисного стресу...
сон, жінка
Фото: Getty Images

Вчені з Колумбійського університету на чолі з Санею Еліч у рамках нового дослідження встановили, що недосипання збільшує ризик серцево-судинних хвороб у жінок. Про це повідомляє Nature.

Серед 1000 учасниць відібрали 35 жінок із нормальним станом здоров’я, які переважно приділяють сну 7-8 годин уночі та змогли завершити 12-тижневе дослідження.

Протягом шести тижнів вони мали спати відповідно до звичайного розпорядку. Вони вирушали відпочивати на 1,5 години пізніше, ніж звичайно, але прокидалися у звичайний час. Наручні трекери допомогли вченим перевірити якість сну.

Виявилося, що навіть легкий недосип дуже негативно позначається на стані нашого здоров’я. Так, зафіксовано збільшення на 78% рівня окисного стресу в ендотеліальних клітинах, якщо був недовгий недосип. Ендотелій є монолітним шаром плоских клітин, які вистилають внутрішню поверхню кровоносних та лімфатичних судин, а також порожнин серця.

Цікаво, що ендотеліальні клітини не мали антиоксидантних реакцій, незважаючи на те, що значно збільшився окислювальний стрес. Це є ознакою того, що навіть легкий недосип сприяв запаленню та дисфункції клітин. У свою чергу, це рання ознака потенційного розвитку серцево-судинних хвороб.

Це відкриття підштовхнуло вчених до простого і важливого висновку: коли ми дбаємо про своє здоров’я, то маємо не забувати приділяти достатньо часу для сну, адже він безпосередньо пов’язаний із нашим серцем та організмом загалом.

Читайте також: Чому не можна стримувати чхання: 3 небезпечні причини.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: