Apple представила окуляри змішаної реальності Vision Pro

Зовнішній вигляд новинки порівнюють із лижними окулярами. Вона має безліч розумних опцій і працює на базі нової операційної системи - visionOS....
Скріншот з відео

Зовнішній вигляд новинки порівнюють із лижними окулярами. Вона має безліч розумних опцій і працює на базі нової операційної системи – visionOS.

Що це таке

Пристрій нагадує потужні лижні окуляри. У виробництві використовували скло, вуглецеве волокно та алюміній. Пристрій має два 4K-екрани microOLED, повідомляє hitech-news.

Гарнітура змішаної реальності оснащена безліччю датчиків та сенсорів. Вони розташовані як усередині, так і зовні. Сенсори зчитують рухи рук та очей користувача, а також відображають зображення перед ним.

Пристрій підходить як для розваг (наприклад, перегляду відео та ігор), так і для роботи. Сумісні програми відкриватимуться перед користувачем, займаючи весь вільний простір перед очима.

Apple Vision Pro має зовнішній акумулятор і пропонує дві години автономної роботи. Керувати пристроєм можна жестами, голосом чи поглядом.

Перемикатися між реальностями – доповненою та віртуальною – можна за рахунок коліщатка, який нагадує Digital Crown у типових Apple Watch.

За звук відповідають два динаміки з підтримкою просторового аудіо.

Що пропонує Apple Vision Pro

  • інтерактивний робочий стіл та перегляд відеоконтенту;
  • робота з кількома додатками (їх можна розташувати у просторі навколо себе);
  • максимальна реалістичність: 3D-об’єкти та UI-об’єкти відкидають тінь на поверхні в реальності;
  • швидка взаємодія з Mac (можна відкривати та перетягувати вікна в AR-світ Vision Pro);
  • підтримка всіх стандартних програм з iPhone і iPad і більше 100 ігор з Apple Arcade.

Що стосується технічної складової, то пристрій працює на базі двох потужних процесорів – M2 та R1. Останній ніколи раніше не зустрічався, його розробили спеціально для AR/VR-окулярів.

Цікавий факт: Vision Pro відображає очі користувача на поверхні зовнішньої панелі окулярів. Тобто люди довкола зможуть бачити, коли ви дивитеся на них, а коли занурені у роботу у віртуальному світі.

Apple Vision Pro – гаджет далеко не бюджетний. За гарнітуру просять 3499 доларів.

Продаж стартує на початку 2024 року.

Читайте також: Штучний інтелект по очах визначає ризик серцевих захворювань.

Поділитися:
Категорії
ВідеоНаука і технологіїФото
Стрічка новин

Читайте також: