Штучний інтелект по очах визначає ризик серцевих захворювань

Дослідники виявили, що візуалізація вен та артерій сітківки за допомогою штучного інтелекту може оцінити ризик серцево-судинних захворювань та інсульту...
Фото: err.ee

Дослідники виявили, що візуалізація вен та артерій сітківки за допомогою штучного інтелекту може оцінити ризик серцево-судинних захворювань та інсульту. Новий інструмент сканує очі менше хвилини, повідомляє ERR.

Результати дослідження, проведеного вченими з Великобританії, можуть призвести до розробки високоефективного неінвазивного тесту. Він буде доступний для домашнього використання та потенційно врятує життя сотень тисяч людей з високим або середнім ризиком серцево-судинних захворювань. Крім того, вчені зазначають, що технологію теоретично можна було б застосовувати прямо “на вулиці”, збираючи дані камерами.

“Цей інструмент може дати інформацію про рівень ризику за 60 секунд або менше”, – сказала Guardian провідний автор дослідження, професор Алісія Рудницька.

Виступаючи на конференції з питань охорони здоров’я в Копенгагені, Рудницька, професор статистичної епідеміології в Сент-Джорджес Лондонського університету, додала: “Зрештою, новий метод може покращити здоров’я серцево-судинної системи та врятувати життя”.

Хвороби системи кровообігу, включаючи серцево-судинні захворювання, ішемічну хворобу серця, серцеву недостатність та інсульт, є основними причинами погіршення здоров’я та смерті у всьому світі.

Хоча існує кілька тестів для прогнозування ризику, вони не завжди можуть точно визначити тих, у кого розвинеться захворювання серця або хто помре від нього.

Дослідники розробили повністю автоматизований інструмент Quartz із підтримкою штучного інтелекту. За його допомогою вони оцінювали потенціал візуалізації судин сітківки для визначення їхнього стану та прогнозування ризику смерті.

Інструмент використовували для сканування зображень 88052 учасників Біобанку Великобританії у віці від 40 до 69 років. Дослідники вивчили ширину, площу судин та ступінь вигину артерій та вен у сітківці, щоб розробити моделі прогнозування інсульту, серцевого нападу та смерті від хвороби кровообігу.

Згодом вони застосували моделі до зображень сітківки 7411 учасників віком від 48 до 92 років проспективного європейського дослідження раку (Epic)-Norfolk. Ефективність Quartz порівнювалася з алгоритмом оцінки ризику серцево-судинних захворювань Framingham, що широко використовується.

Здоров’я кожного учасника відслідковувалося в середньому від семи до дев’яти років. Було виявлено, що у чоловіків ширина, вигин та зміна ширини вен та артерій у сітківці є важливими предикторами смерті від хвороби кровообігу. У жінок площа та ширина артерій, а також кривизна та зміна ширини вен впливали на прогнозування ризику.

Інструмент ІІ використовував дані учасників, включаючи історію куріння, прийом ліків для лікування високого кров’яного тиску та попередніх серцевих нападів.

Дослідники виявили, що результати, розраховані Quartz, були схожими на дані, отримані визнаним алгоритмом Framingham.

“Прогнозування ризику за допомогою ШІ є повністю автоматизованим, недорогим, неінвазивним і може охопити більш високу частку населення, завдяки відсутності необхідності забору крові та вимірювання артеріального тиску та можливості застосовувати технологію “на вулиці”, – написали дослідники.

Читайте також: В Іспанії на 3D-принтері друкують для дітей ліки з мармеладу.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: