Хаббл відзначає 33 роки і показує зародження зірок

Астрономи святкують 33-ту річницю запуску космічного телескопа Хаббл публікуючи чудову фотографію прилеглої області зіркоутворення NGC 1333...
Обробка зображення: Варун Баджадж (STScI), Джозеф Де Паскуале (STScI), Дженніфер Мак (STScI)

Астрономи святкують 33-ту річницю запуску космічного телескопа Хаббл публікуючи чудову фотографію прилеглої області зіркоутворення NGC 1333. Туманність знаходиться в молекулярній хмарі Персея приблизно за 960 світлових років від нас, пише ERR.

Барвистий знімок, зроблений завдяки унікальній здатності телескопа отримувати зображення від ультрафіолетового до ближнього інфрачервоного світла, показує шипучий котел газів, що світяться, і чорного як смоль пилу, що розноситься кількома сотнями новостворених зірок, укладених у темну хмару.

При цьому Хаббл може бачити тільки “поверхню”, тому що більша частина вогненної бурі, що породжує зірки, прихована там дрібним пилом – по суті, сажі – які стають щільнішими до нижньої частини зображення. Чорнота на знімку – це не порожній простір, а частина огляду, закрита космічними частинками.

Щоб зробити це зображення, Хаббл вдивився крізь завісу пилу на краю гігантської хмари холодного молекулярного водню — сировина з якої тягне вагою нові зірки і планети. Цей вид підкреслює той факт, що зіркоутворення — безладний процес у нашому буйному Всесвіті.

Дрібний пил розсіює зоряне світло у блакитних довжинах хвиль.

Ще одна яскрава надгаряча зірка сяє крізь нитки пилу, що нагадує, нагадуючи Сонце, яке світить крізь розкидані хмари. Діагональний ланцюжок більш тьмяних супутніх світил виглядає червонуватим, тому що пил фільтрує промені, пропускаючи більше червоного світла.

Зображений телескопом вигляд пропонує приклад того часу, коли наше Сонце та планети формувалися всередині такої ж пилової молекулярної хмари 4,6 мільярда років тому. Наше Сонце не народилося ізольовано, а натомість було занурене в яму бурхливого зіркоутворення, можливо, навіть більш енергійну та масивну, ніж NGC 1333.

Хаббл був виведений на орбіту навколо Землі 25 квітня 1990 астронавтами НАСА на борту космічного корабля “Діскавері”. Сьогодні легендарний телескоп провів близько 1,6 мільйона спостережень майже 52 000 небесних цілей.

Читайте також: Астрофотографи створили неймовірне зображення Сонця.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: