Чат-бот ChatGPT виявився більш чуйним щодо пацієнтів, ніж лікарі

Чат-бот ChatGPT перевершив лікарів за чуйністю та якістю відповідей на питання пацієнтів. Вчені порівняли письмові відповіді лікарів та чат-бота...
Чат-бот ChatGPT
Ілюстративне фото

Чат-бот ChatGPT перевершив лікарів за чуйністю та якістю відповідей на питання пацієнтів. Дослідження опубліковано у журналі JAMA Internal Medicine.

Воно проводилося під керівництвом доктора філософії з Інституту Qualcomm Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Джона У. Ейерса і дає перше уявлення про роль, яку штучний інтелект може грати в медицині.

Вчені порівняли письмові відповіді лікарів та чат-бота на питання реальних пацієнтів. Для цього вони обрали безкоштовний інтернет-майданчик AskDocs Reddit, де будь-хто може поставити медичне питання, а медики відповідають на них у міру можливості.

Випадково обрані 195 питань було поставлено чат-боту. Відповіді оцінювали ліцензовані медпрацівники. Вони віддали перевагу відповіді ChatGPT і оцінили їх як більш якісні (78,5% за бота проти 22,1% за лікарів) і чуйні (45,1% проти 4,6% відповідно).

«Повідомлення ChatGPT містили деталізовану та точну інформацію, яка часто торкалася більше аспектів питань пацієнта, ніж відповіді лікарів», – сказала співавтор дослідження Джесіка Келлі.

Дослідники хотіли з’ясувати, чи зможе штучний інтелект давати чіткі відповіді на запитання пацієнтам. На їхню думку, якщо це вийде, то такі «помічники» можна було б інтегрувати до системи охорони здоров’я, щоб покращити усну допомогу пацієнтам та зняти частину навантаження з лікарів, через які вони вигоряють.

Співавтор дослідження, доктор медичних наук, професор Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Дейві Сміт припустив, що ChatGPT зможе пройти медичний ліцензійний іспит.

Читайте також: Повний Квітковий Місяць зійде 5 травня.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: