Майже вся таблиця Менделєєва: у Польщі вже добу горить склад з хімікатами

За оцінками пожежників, у будівлі, яка загорілася, було близько 5 000 кубометрів хімічних відходів. Там можна знайти практично всю таблицю Менделєєва....
пожежа у Польщі, горить склад з хімікатами
Пожежа у Польщі на складі хімікатів / фото: Lech Muszyński / PAP

У польському селі Пшилеп, Любуське воєводство, вже добу не можуть погасити пожежу на складі з хімікатами. На місці працюють 200 пожежників з 60 одиницями техніки, повідомляє RFM24.

На складі зберігалося понад 5 000 кубометрів хімічних речових.

“За оцінками пожежників, у будівлі, яка загорілася, було близько 5 000 кубометрів хімічних відходів. Там можна знайти практично всю таблицю Менделєєва. Гасіння такого типу пожеж може зайняти багато годин”, – розповів колишній речник Державної пожежної служби Павел Фрончак.

Він пояснив, що на першій фазі пожежі, ще в суботу, була знищена частина даху будівлі.

Водночас речник любуських пожежників Аркадіуш Каньяк повідомив, що на місці працюють 200 пожежників з 60 одиницями техніки. Наразі пожежа не має можливості поширюватися і не загрожує сусіднім будівлям.

Воєводська інспекція з охорони навколишнього середовища та пожежна служба досліджують концентрацію хімічних речовин у повітрі. За словами воєводи Владислава Дайчака, останні аналізи показують, що хмара не становить загрози для здоров’я та життя мешканців, але служби готові до евакуації мешканців із загрозливих районів.

“Ми готові в будь-який момент розпочинати евакуацію. Вона, безумовно, буде проведена ефективно, якщо тільки результати покажуть, що існує якась небезпека”, – сказав Дайчак.

Також він зазначив, що автобуси та місця для людей, яких можливо доведеться евакуювати, вже підготовлені.

Читайте також: У Польщі напали на українку із трьома дітьми, кривдників розшукує поліція.

Поділитися:
Категорії
СвітФото
Стрічка новин

Читайте також: