«Діяла шпигунська мережа»: агент ГРУ РФ завербував у Польщі 16-річного українця

Агентство внутрішньої безпеки Польщі та Люблінської національної прокуратури викрило російську розвідувальну мережу, яка діяла на території Республіки Польща....
Служба внутрішньої безпеки Польщі
У Польщі Служба внутрішньої безпеки затримала 16 осіб, підозрюваних у шпигунстві / фото: Польське Радіо

Агентство внутрішньої безпеки Польщі та Люблінської національної прокуратури викрило російську розвідувальну мережу, яка діяла на території Республіки Польща, повідомляє Rzeczpospolita.

До складу російської мережі входили студенти з Білорусії, один росіянин – молодий хокеїст із Заглембе-Сосновця, а наймолодшим завербованим був 16-річний підліток із України.

Генерал Вальдемар Скшипчак, колишній командувач Сухопутних військ, вважає, що масштаб шпигунської мережі, що діє, показує, що «у Польщі величезна проблема».

“Наші служби повинні проникнути в середу іноземців зі Сходу, до їхніх груп в Інтернеті”, – заявив генерал.

Станіслав Жарін, заступник міністра-координатора спецслужб повідомив журналістам: «Тут є аналогія з вербуванням джихадистів, про яку ми знаємо з останніх років. Тобто ставити певні завдання, згодом дедалі серйозніші, на прохання “аноніма”.

Від листівок до диверсій

У Підкарпатті, куди йдуть ешелони за допомогою України, завербовані Головним управлінням розвідки Міністерства оборони Російської Федерації (ГРУ) шпигуни встановлювали камери на залізничних маршрутах і готували диверсії.

«Мережу було розкрито після того, як перехожий помітив об’єктив камери на деревах уздовж важливої ділянки колії біля мосту, де поїздам доводиться сповільнюватися. Камера харчувалася від сонячної енергії, транслювала онлайн-відео, яке відкривалося паролем», — повідомляє видання.

Завдяки даним камери та журналам телефонних розмов польські слідчі ідентифікували першого учасника мережі, який вказав на інших та «опікуна».

На думку журналістів, метою Росії було перервати транзит зброї через Польщу, на яку припадає понад 80 відсотків військової техніки, яка постачається в Україну.

Чому ГРУ звернулося до дилетантів?

«Низька «собівартість витрат». У разі промаху ризик для російської розвідки втратити цінні активи як офіцерів розвідки практично дорівнює нулю. Завдання та інструкції передавалися віддалено, все координував безпосередньо офіцер ГРУ із Москви», — пояснює Ярослав Якимчик, журналіст, незалежний аналітик спецслужб.

Він вважає, що аматорами було реально робити такі серйозні дії, як вибухи поїздів.

“Наше джерело в розвідці говорить, що йшлося про фізичне знищення шляхів, а не про бомбардування їх”, – пише Rzeczpospolita.

Марек Бернацький, член парламентського комітету зі спецслужб, зазначає: «Нам слід ловити російських агентів у нашій країні, краще захищати критично важливу інфраструктуру, бо сьогодні вона кульгає. Польща має співпрацювати зі Службою безпеки України та поліцією».

Читайте також: У Польщі затримали російського шпигуна.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниСвіт
Стрічка новин

Читайте також: