Від здоров’я серця до контролю ваги: ​​ось переваги споживання меншої кількості натрію

Високе споживання натрію є основною причиною різних захворювань. Для нормального функціонування організму стає важливо стежити за своїм харчуванням....
сіль
Фото: Fruit Time

Високе споживання натрію є основною причиною різних захворювань, повідомляє Only my health.

Натрій важливий для вашого організму для виконання різних функцій організму, таких як підтримка балансу рідини, передача нервових імпульсів і скорочення м’язів. Однак споживання занадто великої кількості натрію також може призвести до різних ускладнень зі здоров’ям, таких як хвороби серця, високий кров’яний тиск і захворювання нирок.

Для нормального функціонування організму стає важливо стежити за своїм харчуванням.

Відповідно до звіту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), дорослим рекомендовано споживати менше 2000 мг натрію на день, що еквівалентно менш ніж 5 г солі на день. Для дітей віком від 2 до 15 років ВООЗ пропонує зменшити дозу для дорослих відповідно до їхніх енергетичних потреб. Однак важливо зазначити, що ця рекомендація для дітей не стосується періоду виключно грудного вигодовування (0–6 місяців) або прикорму під час грудного вигодовування (6–24 місяці).

Користь для здоров’я від споживання меншої кількості натрію

Здоров’я серця

За даними 2024 року підвищене споживання натрію корелює збільшує ймовірність розвитку серцевої недостатності та гіпертонії. Споживаючи менше натрію, люди можуть значно знизити його кров’яний тиск, тим самим зменшуючи навантаження на серце і знижуючи ризик серцево-судинних ускладнень.

Функція нирок

За даними 2009 року, коли рівень натрію та рідини в організмі надмірно підвищується, це призводить до підвищення тиску в крові, що потенційно може посилити пошкодження нирок, яке вже є. Тому обмеження споживання натрію знімає навантаження на нирки, сприяючи оптимальному здоров’ю нирок.

Рідинний баланс

Натрій відіграє важливу роль у підтримці балансу рідини в організмі. Однак надмірне споживання натрію може порушити цю тонку рівновагу, що призведе до затримки рідини та здуття живота. Ви можете пом’якшити ці наслідки, зменшивши споживання натрію, сприяючи кращій гідратації та зменшуючи дискомфорт.

Здоров’я кісток

Дотримання дієти з низьким вмістом натрію допомагає зберегти щільність кісткової тканини та мінімізує ризик переломів і захворювань скелета. Відповідно натрій сприяє виведенню кальцію, а збільшення виведення кальцію пов’язане зі зниженням мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ), що вказує на ризик остеопоротичних переломів.

Контроль ваги

Людям, які прагнуть схуднути, слід знизити споживання натрію в організмі. Це пов’язано з тим, що оброблена їжа, багата натрієм, часто має високу калорійність і низьку поживну цінність, що сприяє збільшенню ваги та ожиріння. Вибираючи альтернативи з низьким вмістом натрію та наголошуючи на цілісних, насичених поживними речовинами продуктах, ви зможете краще контролювати свою вагу та підтримувати загальне здоров’я та благополуччя.

Довголіття

Дієта з низьким вмістом натрію пов’язана зі зниженням ризику хронічних захворювань, включаючи хвороби серця, інсульт і деякі види раку. Ви можете збільшити своє довголіття та насолоджуватися вищою якістю життя до похилого віку, віддаючи пріоритет здоровим харчовим звичкам і мінімізуючи споживання натрію.

Як зменшити споживання натрію?

Хоча переваги споживання меншої кількості натрію незаперечні, внести зміни в раціон може бути складно, особливо в культурі, наповненій солоними закусками та обробленими харчовими продуктами.

Читайте етикетки

Слід уважно читати етикетки харчових продуктів і по можливості вибирати продукти з меншим вмістом натрію. Віддавайте перевагу свіжим або мінімально обробленим продуктам замість сильно оброблених альтернатив.

Готувати вдома

Ви навіть можете готувати їжу з нуля, використовуючи цілі інгредієнти, щоб краще контролювати рівень натрію. Експериментуйте з травами, спеціями та цитрусовими соками, щоб покращити смак, не покладаючись на сіль.

Обмежте вживання солі

Помірно використовуйте сіль під час приготування їжі та за столом. Ви можете досліджувати альтернативні приправи, такі як часник, цибуля, імбир та оцет, щоб додати глибини та складності стравам.

Виберіть варіанти з низьким вмістом натрію

Шукайте варіанти приправ, соусів і консервів з низьким або без натрію. Промийте консервовані овочі та боби перед використанням, щоб зменшити вміст натрію.

Пийте багато води

Ви повинні пити багато води, щоб допомогти вивести надлишок натрію з організму та підтримувати оптимальний рівень гідратації.

Читайте також: 7 ознак і симптомів дефіциту білка, які вам потрібно знати

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: