7 ознак і симптомів дефіциту білка, які вам потрібно знати

Білок є важливим мікроелементом, який відіграє вирішальну роль у багатьох функціях організму, включаючи побудову та відновлення тканин....
білок
Фото: Медхауз

Білок є важливим мікроелементом, який відіграє вирішальну роль у багатьох функціях організму, включаючи побудову та відновлення тканин, підтримку імунної функції та підтримку м’язової маси, повідомляє Only my health.

Хоча дефіцит білка відносно рідкісний у розвинутих країнах, певні групи населення, такі як вегетаріанці, вегани, люди похилого віку та люди з певними захворюваннями, можуть опинитися під загрозою.

Симптоми дефіциту білка

Розпізнавання ознак і симптомів дефіциту білка має важливе значення для раннього виявлення та втручання. Ось чому:

1. Втрата м’язів і слабкість

Одним з найбільш помітних ознак дефіциту білка є втрата м’язів і слабкість. Оскільки білок життєво важливий для підтримки та відновлення м’язів, недостатнє споживання білка може призвести до виснаження м’язів, слабкості та зниження функції м’язів. Люди з дефіцитом білка можуть відчувати труднощі при виконанні фізичних завдань, зниження сили та м’язову втому.

2. Набряк (набряк)

Білок відіграє вирішальну роль у підтримці балансу рідини в організмі. Без достатньої кількості білка рідина може накопичуватися в тканинах, що призводить до набряку або припухлості. Набряки зазвичай виникають у стопах, щиколотках, руках і животі. У важких випадках набряк, пов’язаний з дефіцитом білка, також може вражати легені, що призводить до утруднення дихання.

3. Зміни волосся, шкіри та нігтів

Дефіцит білка може проявлятися в змінах волосся, шкіри та нігтів. Без достатнього надходження білка організм може віддати перевагу розподілу білка для основних функцій, що призводить до зниження доступності білка для таких неважливих тканин, як волосся, шкіра та нігті. Ознаки змін, пов’язаних з дефіцитом білка, включають ламкість волосся, випадання волосся, сухість шкіри, що лущиться, ламкість або ребристі нігті.

4. Втома і слабкість

Білок необхідний для виробництва енергії, а недостатнє споживання білка може призвести до втоми та слабкості. Без достатньої кількості білка організм може розщеплювати м’язову тканину, щоб отримати амінокислоти для енергії, що призводить до зменшення м’язової маси та слабкості. Люди з дефіцитом білка можуть відчувати постійну втому, низький рівень енергії та труднощі з концентрацією.

5. Сповільнене загоєння ран

Білок має вирішальне значення для відновлення та регенерації тканин, включаючи шкіру, м’язи та органи. Дефіцит білка може погіршити здатність організму загоювати рани, травми та хірургічні розрізи. Люди з дефіцитом білка можуть спостерігати затримку загоєння ран, підвищену сприйнятливість до інфекцій і погане відновлення після травм.

6. Порушення росту

Білок особливо важливий для росту та розвитку дітей та підлітків. Недостатнє споживання білка в періоди росту може призвести до затримки росту та розвитку. Діти з дефіцитом білка можуть демонструвати затримку етапів, поганий набір ваги та зменшення м’язової маси порівняно з їхніми однолітками.

7. Ослаблена імунна функція

Білок необхідний для виробництва антитіл і імунних клітин, які захищають організм від інфекцій і хвороб. Дефіцит білка може послабити імунну систему, збільшуючи сприйнятливість до інфекцій, хвороб і хронічних захворювань. Люди з дефіцитом білка можуть відчувати часті інфекції, повільне одужання від хвороб і знижену імунну відповідь на щеплення.

Висновки:

Дефіцит білка може мати серйозні наслідки для загального здоров’я та самопочуття. Розпізнавання ознак і симптомів дефіциту білка має вирішальне значення для раннього виявлення та втручання. Якщо ви відчуваєте будь-який із згаданих вище симптомів, важливо проконсультуватися з медичним працівником для належної оцінки та вказівок. Усуваючи дефіцит білка за допомогою зміни дієти, добавок і лікування, якщо необхідно, ви можете підтримувати оптимальне здоров’я та життєву силу. Пам’ятайте, що забезпечення адекватного споживання продуктів, багатих білком, є ключовим для підтримки оптимального здоров’я та запобігання ускладнень, пов’язаних з дефіцитом білка.

Читайте також: Які переваги та ризики споживання арахісу

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: