Що станеться, якщо ви тренуєтеся, але погано харчуєтесь

Ідея їсти все, що завгодно, без наслідків може звучати як мрія, особливо якщо ви переконали себе, що спалите це під час наступного кардіотренування....
запис у блокнот, зваження банану, помідори
Фото з відкритих джерел

Можливо, ви пробігаєте 20-30 миль на тиждень, але регулярно обідаєте фастфудом. Можливо, ви стежите за тим, що їсте з понеділка по п’ятницю, але випиваєте у вихідні. Або, можливо, ваша кухня укомплектована чіпсами, печивом і газованою водою, тому що завдяки тренуванням ви худнете про це повідомляє CNN .

Ідея їсти все, що завгодно, без наслідків може звучати як мрія, особливо якщо ви переконали себе, що спалите це під час наступного кардіотренування. Але реальність така, що не має значення, чи ви тренуєтеся довше, чи з вищою інтенсивністю, кажуть експерти. Вправи не можуть повністю усунути наслідки неправильної дієти.

Ви можете виглядати худими і залишатися нездоровими

«Худий жир» — це неофіційний термін, який використовується в соціальних мережах для опису людини, яка виглядає стрункою, але має високий відсоток жиру. Звичайний відвідувач спортзалу може мати мало підшкірного жиру — жиру прямо під шкірою, який легко вщипнути — але багато вісцерального жиру. Цей шар жиру менш помітний, оскільки він обертається навколо ваших органів.

Вісцеральний жир небезпечніший, ніж зовнішній шар жиру, який ви бачите, попереджає доктор Колін Каррікер, фізіолог фізичних вправ і ад’юнкт-професор здоров’я та продуктивності людини в Університеті Хай-Пойнт у Північній Кароліні. Накопичення вісцерального жиру внаслідок споживання обробленої їжі з високим вмістом цукру, солі та вуглеводів може призвести до тих самих ризиків, що й у людини з ожирінням.

Наприклад, велика кількість вісцерального жиру, що циркулює по всьому тілу, може спричинити затвердіння та звуження артерій, хворобу, відому як атеросклероз . Це блокування перешкоджає надходженню крові до решти тканин тіла та підвищує ризик серцевого нападу та інсульту.

Існує також підвищений ризик передчасної смерті, якщо ви займаєтеся спортом, але нехтуєте здоровим харчуванням. В одному з найбільших досліджень , спрямованих на вивчення впливу фізичної активності та якості дієти, дослідники виявили, що ті, хто регулярно займався спортом, але їв все, що забажав, мали більший ризик смертності порівняно з людьми, які займалися спортом і добиралися до здорового харчування.

Чому практично неможливо випередити погану дієту

Якщо ви прагнете схуднути, головне – створити дефіцит калорій, при якому ви спалюєте більше калорій, ніж споживаєте. Але регулярне вживання висококалорійної жирної їжі може ускладнити це. «Ви споживаєте надмірну кількість калорій, і вам доведеться виконувати набагато більше вправ, ніж людина може витримати в довгостроковій перспективі», — сказав Каррікер.

Однією з ідей було б приділяти більше часу вправам або більш інтенсивним тренуванням. Але цей план насправді не працює, коли ви працюєте на випарах, сказала Грейс Дероча, зареєстрований дієтолог і представник Академії харчування та дієтології. Це тому, що шкідлива їжа та солодкі напої наповнені порожніми калоріями.

Оброблені харчові продукти, такі як газована вода та цукерки, мають мало поживних речовин або зовсім їх не містять. Через нестачу вітамінів, білка та клітковини, щоб насититися, вам буде важко думати про тренування, коли ви постійно відчуваєте голод. «Люди, які не дотримуються повноцінної дієти, як правило, усе ще голодні, погані настрої та не мають такої ж мотивації чи бажання займатися спортом», — сказав Дероча.

Якщо ви встигнете відвідати тренажерний зал, ці порожні калорії ускладнять продуктивне тренування. Керолайн Сьюзі, зареєстрований дієтолог, а також представник Академії харчування та дієтології, пояснила, що спочатку жирна їжа може дати тимчасовий заряд енергії, але цього буде недостатньо для тривалого або високоінтенсивного тренування, тому легше відчувати втому раніше. Крім того, будь-які порожні калорії, які не спалюються, будуть зберігатися як жир.

Тип тренувань не матиме значення в довгостроковій перспективі, якщо ви не отримуєте належних поживних речовин. Люди, які займаються силовими тренуваннями, як правило, спалюють більше калорій, ніж під час кардіотренувань. Проте Дероча сказав, що отримання поживних речовин із неякісних продуктів ускладнить нарощування м’язової маси та повне відновлення після виснажливих тренувань.

Щоб наростити м’язову масу, найкраще включити у свій раціон продукти з високим вмістом білка, такі як курка та лосось. «Макроелементи, такі як білок, допомагають нарощувати м’язову масу та підтримувати її», — сказав Дероча.

Поміркованість є ключовою

Бути здоровим не означає, що ви повинні відмовитися від усіх продуктів, які вам подобаються. Люди схильні демонізувати певні продукти, і відчуття, що ви не можете їсти цукор або вуглеводи, може створити токсичний зв’язок з їжею, сказав Дероча.

Замість того, щоб відчувати провину за те, що вчора ввечері взяли їжу на винос чи замовили десерт, Сьюзі порадила змінити свою точку зору. Вона запропонувала думати про їжу не просто як про калорії, а як про вид енергії, яку вона може забезпечити. Якщо ви сьогодні вживали достатньо клітковини, подивіться, де ви додаєте додатковий білок, омега-3 або здорові вуглеводи.

«Це не хороша чи погана їжа; це просто пальне», – сказала вона. «Якщо ви дивитеся на це з точки зору додавання, а не з точки зору обмеження, це більш здоровий підхід до підживлення».

Читайте також: Як нестача сну впливає на жіноче здоров’я.

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: