Неандертальці полювали на величезних слонів, які важили до 12 т

Нове дослідження показало, що неандертальці полювали на величезних слонів, які важили до 12 тонн і могли прогодувати 100 людей протягом місяця...
Кістка гігантського слона / фото: AFP

Нове дослідження показало, що неандертальці полювали на величезних слонів, які важили до 12 тонн і могли прогодувати 100 людей протягом місяця. Ці велетні були більшими за шерстистих мамонтів.

Дослідження, проведене Університетом Йоганна Гутенберга в Німеччині, проаналізувало 125 000-річні скелетні останки доісторичного виду, відомого як Palaeoloxodon antiquus, повідомляє Daily Mail.

Ці гігантські слони були вдвічі більші за сучасних тварин, досягаючи 15 футів у висоту з бивнями, які сягали 10 футів у довжину.

З 70 останків слонів, досліджених вченими, лише деякі були знайдені з повними скелетами.

Але сліди, знайдені на кістках, свідчать про те, що все м’ясо та жир були ретельно зняті з кісток.

Навіть мізки слонів і подушечки на ногах були відрізані.

Дослідники підрахували, що вся плоть одного зі слонів могла б годувати приблизно 100 дорослих особин протягом місяця, т.т. вони були «справді великими калорійними бомбами».

Неандертальці полювали групами, щоб підвищити свої шанси на виживання.

Кістки показали, що тварини були проколоті списами – найдавніший приклад мисливських міток в історії гомінідів або ранніх людей.

Неандертальці використовували складні методи захоплення своєї здобичі на близькій відстані, що вказує на те, що вони були набагато розумнішими, ніж ми колись вважали, кажуть дослідники.

Вони додали, що стереотипне уявлення про давню людину як звірів, які тягнуть кістки, було неправильним.

Уіл Робрукс, співавтор дослідження, додав: «Вони фактично формували навколишнє середовище, використовуючи вогонь… а також сильно впливаючи на найбільших тварин, які існували у світі в той час».

Дослідження дає суттєве уявлення про спільноти та спосіб життя неандертальців.

Читайте також: В Індії знайшли понад 250 скам’янілих яєць титанозаврів.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: