Які переваги та ризики споживання арахісу

Арахіс багатий поживними речовинами, але він також становить небезпеку для людей з особливими захворюваннями. Арахіс вважається функціональною їжею....
арахіс. горіхи
Фото: Klopotenko

Арахіс багатий поживними речовинами, але він також становить небезпеку для людей з особливими захворюваннями, повідомляє Only my health.  

Арахіс, широко відомий як mungfali, singdana і shengdana в домогосподарствах гінді, гуджараті та маратхі, має велику кількість користі для здоров’я. Це один із найпоширеніших горіхів в Індії. З нього готують чатні, чівди, каррі та навіть салати. Арахісове масло є модним серед людей, які сидять на дієті. Арахіс стане чудовою вечірньою закускою.

Харчова цінність арахісу:

  • У 100 грамах арахісу міститься:
  • Енергетична цінність – 567 ккал
  • Вуглеводи – 16,13г
  • Білки – 25 г
  • Жири – 39 г

Переваги арахісу

 Арахіс вважається функціональною їжею. Ось чому:

1. Наявність коензиму Q10

Це захищає серце під час нестачі кисню, наприклад, на великій висоті та закупорці артерій. Таким чином, у багатьох холодних регіонах спостерігається найбільше споживання арахісу.

2. Наповнений вітамінами та поживними речовинами

Рейн сказав: «Арахіс також є хорошим джерелом харчових волокон і забезпечує широкий спектр основних поживних речовин, таких як вітамін В, вітамін Е, мінерали, такі як залізо, цинк, калій і магній, антиоксидантні мінерали (селен, марганець і мідь), а також функціональні властивості (такі як флавоноїди та ресвератрол)».

3. Антиоксидантна здатність

Згідно з дослідженнями, арахіс є чудовим джерелом антиоксидантів. Дослідження показало, що поліфенольний антиоксидант, присутній в арахісі, має захисну функцію проти деяких видів раку та серцевих захворювань. «Біологічні речовини в насінні арахісу, такі як вітамін Е, хлорогенова кислота, кавова кислота, кумарова кислота, ферулова кислота, флавоноїди, є одними з найкращих горіхів у профілі антиоксидантів».

4. Більший вміст ненасичених жирних кислот

Арахіс має високий вміст ненасичених жирних кислот, які можуть підвищити рівень холестерину в крові, полегшити запалення, стабілізувати серцевий ритм і відіграти ряд інших корисних функцій.

Занепокоєння під час споживання арахісу

Арахіс має багато користі для здоров’я, однак споживання арахісу також може становити певні ризики.

Оскільки в арахісі вміст жиру порівняно більший, ніж білка, надмірне споживання пацієнтами з дисліпідемією або гіперхолестеринемією може ще більше підвищити показники.

Високий вміст жиру також може становити ризик підвищеної кислотності у людей із проблемами шлунка. Тому серцево-судинним хворим і шлунково-кишковим хворим слід обмежити споживання арахісу і харчуватися з розумом. Людям з проблемами шлунка або серця бажано віддавати перевагу смаженому або вареному, а не смаженому і солоному.

Здорова людина може споживати в середньому жменю однієї порції 30-50 г або ½ склянки арахісу в день. Вечірні перекуски або жування арахісу в середині ранку бажано проводити на ситий шлунок. Можна також додати жменю арахісу до однієї порції фруктів, щоб знизити стрибки цукру, викликані фруктами.

Висновок

Варто відмітити, що коли арахіс споживають разом із шкіркою, його антиоксидантна здатність подвоюється, а смаження може іноді збільшити цю здатність. Відварювання також може бути доцільним способом споживання арахісу, щоб отримати максимальну користь для здоров’я».

Читайте також: Експерт розкриває зв’язок між курінням та збільшенням ваги

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: