Кар’єр Яншань був одним з головних місць видобутку для декількох китайських династій

Кар'єр був активним в якості збірного терміну для шести династій Хань, що правили Китаєм, які існували з початку 3 ст. нашої ери до кінця 6 ст. нашої ери....
скеля з вапняку, дерева
Фото: Nanjing Tour Website

Кар’єр Яншань – це місце стародавнього вапнякового кар’єру, розташованого на схід від Нанкіна, Китай, повідомляє Heritage Daily.

Кар’єр був активним  в якості збірного терміну для шести династій Хань, що правили Китаєм, які існували з початку третього століття нашої ери до кінця шостого століття нашої ери.

Вапняк добували з кар’єру для будівництва будівель і пам’ятників у Нанкіні, місті, яке було столицею різних китайських династій з моменту свого заснування в четвертому столітті до нашої ери.

Більшість кар’єрних робіт у Яншані відбувалися під час династії Мін, коли в 1368 році нашої ери Чжу Юаньчжан (імператор Хунву) заснував свою столицю в Нанкіні.

У 1405 році Чжу Ді (імператор Юнле і четвертий син Чжу Юаньчжана) узурпував свого племінника Чжу Юньвень (імператор Цзяньвень) і посів трон.

Чжу Ді був сповнений рішучості встановити власну легітимність і замовив кілька великих будівельних проектів, включаючи Порцелянову вежу Нанкіна.

Він наказав вирізати гігантську стелу в кар’єрі Яншань, яка буде поставлена ​​в мавзолей на честь Чжу Юаньчжана.

Згідно з традицією, три тисячі майстрів протягом трьохсот днів вирізали три кам’яні блоки, з яких утворилися голова стели (вагою 862 тонни), тіло стели (вагою 2617 тонн) і основа стели (вагою 6198 тонн).

Після реалізації монументального завдання транспортування каменів з Яншаня в Мін Сяолін проект було залишено на користь набагато меншої кам’яної таблиці, відомої як Шенгун Шенде («Божественні заслуги та божественні чесноти»).

Якби стела була закінчена і зібрана, то вона мала б 73 метри у висоту, що зробило пам’ятник найвищою кам’яною спорудою в Китаї. У 1956 році кар’єр Яншань був внесений до реєстру охоронюваних культурних пам’яток провінції Цзянсу.

Читайте також: Надзвичайні гребінці вікінгів знайшли у Великобританії

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: