Екстремальна спека вбила у минулому році понад 60 000 людей у ​​Європі — дослідження

Понад 61 000 людей померли в Європі минулого літа внаслідок сильної спеки, показало дослідження. В в Італії зафіксовано найбільшу кількість смертей через спеку...
Фото ілюстративне

Понад 61 000 людей померли в Європі минулого літа внаслідок сильної спеки, показало дослідження.

Дослідження вчених Барселонського інституту глобального здоров’я та Французького національного інституту здоров’я показали, що в Італії зафіксовано найбільшу кількість смертей через спеку – 18 010 осіб, пише Sky News.

За Італією йдуть Іспанія з 11 324 смертей і Німеччина з 8 173.

За попередніми даними Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), минулого тижня у світі був найспекотніший тиждень за всю історію спостережень. Це слідує за найспекотнішим червнем за всю історію спостережень, з безпрецедентною температурою поверхні моря та рекордно низькою площею морського льоду в Антарктиді.

Дослідження, опубліковане в Nature Medicine, було зосереджено на періоді з 20 травня по 4 вересня 2022 року.

Літо 2022 року було найспекотнішим у Європі за всю історію спостережень і відзначалося посухою, лісовими пожежами та періодами надзвичайної спеки.

Найінтенсивніший період був із середини липня до середини серпня, протягом якого, за словами дослідників, по всьому континенту померла 38 881 людина.

Смертність, спричинена спекою, була набагато вищою серед літніх людей, особливо серед жінок.

Найбільша кількість смертей від спеки влітку в Європі була в 2003 році, коли було зареєстровано понад 70 000 смертей.

Автор дослідження Джоан Баллестер Кларамунт сказала: «Літо 2003 року було винятково рідкісним явищем, навіть якщо взяти до уваги антропогенне потепління, яке спостерігалося до того часу.

«Натомість температури, зареєстровані влітку 2022 року, не можна вважати винятковими в тому сенсі, що їх можна було передбачити, дотримуючись ряду температур попередніх років, і що вони показують, що потепління прискорилося за останнє десятиліття».

Читайте також: Вчені створюють синтетичні людські ембріони, використовуючи стовбурові клітини.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: