Вчені створюють синтетичні людські ембріони, використовуючи стовбурові клітини

Вчені створили синтетичні людські ембріони з використанням стовбурових клітин. Цей крок може дати уявлення про причини викиднів...
Фото ілюстративне

Вчені створили синтетичні людські ембріони з використанням стовбурових клітин, що стало великим науковим проривом, повідомляє Sky News.

Експерти вважають, що розробка може дати уявлення про причини викиднів та унікальні аспекти людського розвитку, але також порушує етичні та юридичні питання.

Професор Магдалена Зерницька-Гетц із Кембриджського університету та Каліфорнійського технологічного інституту описала вирощування ембріонів до стадії, що трохи перевищує 14 днів розвитку природного ембріона.

Ці структури не вимагають яйцеклітин або сперматозоїдів, не мають працюючого серця або зачатків мозку, але містять клітини, які зазвичай розвиваються для формування плаценти, жовчого мішка та самого ембріона.

Залишається невідомо, чи можуть синтетичні моделі розвинутись у життєздатні ембріони, якщо їх імплантувати.

Професор Джеймс Бріско, заступник директора з досліджень в Інституті Френсіса Крика, сказав, що розробка має «великий потенціал».

“Вони можуть дати фундаментальне уявлення про критичні стадії людського розвитку”, – сказав він.

 «Це етапи, які було  дуже важко вивчати, і це час, коли багато вагітностей зазнають невдачі.

“Свіжий погляд може привести до кращого розуміння причин викиднів та унікальних аспектів людського розвитку”.

Проте професор Бріско сказав, що це порушує «глибокі» етичні та юридичні питання.

 «На відміну від людських ембріонів, отриманих в результаті екстракорпорального запліднення, де існує встановлена ​​правова база, нині немає чітких правил, що регулюють моделі людських ембріонів, отримані зі стовбурових клітин.

«Існує гостра необхідність у правилах, що забезпечують основу для створення та використання моделей людських ембріонів, отриманих із стовбурових клітин».

Він сказав, що важливо, щоб дослідження та самі дослідники діяли «обережно, обережно та прозоро».

Читайте далі: Стало відомо, коли людина вперше захворіла на рак.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: