Нефритова маска виявлена у піраміді-гробниці короля Майя

Археологи виявили неушкоджену нефритову маску в гробниці короля майя у Чочкитамі, маловідомій державі Майя на північному сході Петена, Гватемала....
нефритова маска Майя
Фото: National Geographic (Social)

Археологи виявили неушкоджену нефритову маску в гробниці короля майя у Чочкитамі, маловідомій державі Майя на північному сході Петена, Гватемала, пише Heritage Daily.

Сучасні написи вказують на те, що Чочкитам був королівським містом, історія якого перегукується з докласичними часами. Вперше про це місце повідомили в 1909 році, і в даний час в ході досліджень зафіксовано три основні монументальні групи, з’єднані довгою центральною греблею.

У нещодавньому повідомленні National Geographic розкопки у Чочкитамі призвели до виявлення переплетеної нефритової маски у похованні короля майя. Нефритові маски зазвичай використовувалися позначення божеств чи предків і відбивали достаток і вплив похованих людей.

Після дослідження LiDAR у 2021 році археологи виявили, що грабіжники могил прорили тунель у центральну структуру царської піраміди. При подальшому огляді дослідники зазначили, що зловмисники не помітили певної області у внутрішній камері піраміди.

Ця помилка призвела до виявлення людського черепа, кількох зубів і фрагментів кісток, кам’яного ящика у формі труни та похоронних підношень, що складаються з горщика, раковин устриць та численних шматків нефриту, які при збиранні зчіплюються, утворюючи нефритову маску.

На деяких шматках кістки є різьблення та ієрогліфи, на яких написано ім’я Іцам Кокадж Бахлам, яке, на думку дослідників, могло бути ім’ям похованого царя Майя, який правив Чочкитам близько 350 року нашої ери. Найцікавіше, що на одній із кісток є різьблення, яке зображено правителем, що тримає голову божества Майя – точне зображення зібраної нефритової маски.

Естрада-Беллі, професор Університету Тулейн, розповіла National Geographic: «Все говорить мені про те, що це був король Майя, який був частиною мережі королівських Майя у сфері впливу Тікаля і Теотіуакана».

Читайте також:

У ТУРЕЧЧИНІ АРХЕОЛОГИ ЗНАЙШЛИ 2000-РІЧНІ ТІНІ ТА РУМ’ЯНА

ТЕРАКОТОВІ СТАТУЕТКИ, ЗНАЙДЕНІ ПІД ЧАС РОЗКОПОК У ПОМПЕЯХ

КУЛЬТОВИЙ КОМПЛЕКС ПЕРІОДУ ЗАХІДНИХ ГЬОКТЮРКІВ ПЕРЕПИСУЄ ІСТОРІЮ КАЗАХСТАНУ

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: