У Туреччині археологи знайшли 2000-річні тіні та рум’яна

Археологи виявили рідкісні 2000-річні косметичні та ювелірні вироби під час розкопок у стародавньому римському місті Айзаной у турецькій провінції Кютахья....
археологи, розкопки, Туреччина
Фото: АА

Археологи виявили рідкісні 2000-річні косметичні та ювелірні вироби під час розкопок у стародавньому римському місті Айзаной у турецькій провінції Кютахья, повідомляє Daily Sabah.

Розкопки проводилися на схід від Храму Зевса, повідомив професор Гекхан Джошкун.

Зазначивши, що під час розкопок вони досягли 2000-річних магазинів на ринковій площі у стародавньому місті, Джошкун сказав, що вони знайшли залишки косметичного та ювелірного магазину.

“Ми з’ясували, що в магазині продавалися парфумерія, прикраси та косметика”, – сказав він, додавши, що було виявлено безліч флаконів для парфумів.

“Жінки завжди були жінками”, – підкреслив професор. Він повідомив, що під час розкопок вони виявили рум’яна і тіні для повік.

“Ми знаємо, що древні римляни зберігали тіні і рум’яна в раковинах устриць, і ми знайшли безліч раковин устриць під час розкопок”, – сказав Джошкун.

Археологи виявили косметику 10 різних кольорів, а також різноманітні аксесуари для волосся та прикраси.

Історія міста Айзаной

Регулярні розкопки тут ведуться з 1970 року.

Айзаной, історія якого перегукується з 3000 р. до зв. е.., був основним поселенням народу айзанітів, який жив у давній Фригії. У період еллінізму цей регіон поперемінно підпорядковувався Пергаму і Віфінії, але в 133 р. до н. е. перейшов під владу Риму. Кажуть, що чудові будови Айзаноя, починаючи з будівництва Храму Зевса, прославили місто.

Серед руїн стоїть Храм Зевса, який залишається храмом, що найбільш добре зберігся, присвяченим Зевсу в Анатолії, театр місткістю 15 000 осіб; прилеглий до нього стадіон місткістю 13500 осіб; дві лазні; перший у світі комерційний комплекс – будинок ринку; вулиця з колонами та п’ять мостів, два з яких досі стоять над струмком Кокачай.

Читайте також: Теракотові статуетки, знайдені під час розкопок у Помпеях.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: