Теракотові статуетки, знайдені під час розкопок у Помпеях

Статуетки були знайдені в, ймовірно, прикрашеному атріумі в домусі, де археологи також знайшли голову глиняного півня та скляну соснову шишку....
археологічна знахідка, теракотова статуетка
Фото: POMPEIISITES

Археологи знайшли 13 теракотових статуеток під час розкопок домуса в Помпеях про це повідомляє Heritage Daily  .

Помпеї були римським містом, розташованим на території сучасної комуни Помпеї поблизу Неаполя, в регіоні Кампанія в Італії.

Помпеї разом із римським містом Геркуланум були поховані під 4-6 метрами вулканічного попелу та пемзи під час виверження вулкана Везувій у 79 році нашої ери.

Виверження Везувію викинуло смертоносну хмару перегрітої тефри та газів на висоту 33 км, викинувши розплавлену породу, мелену пемзу та гарячий попіл зі швидкістю 1,5 мільйона тонн на секунду, зрештою вивільнивши теплову енергію, яка у 100 000 разів перевищує кількість атомного бомбардування. Хіросіми і Нагасакі.

Нещодавні розкопки домуса, що примикає до «Будинку Леди та Лебедя» вздовж Віа дель Везувій, виявили 13 теракотових фігурок висотою близько 15 сантиметрів.

На думку дослідників, фігурки можуть бути пов’язані з Кібелою та Аттісом, розповідаючи про історію трагічної любові фрігійської великої богині-матері до смертного.

Аттіс не здогадувався про кохання Кібели, і з часом закохався в дочку царя Пессіна. Охоплена ревнощами, Кібела довела Аттіса до божевілля, змусивши його каструватися та трагічно покінчити життя біля сосни.

Статуетки були знайдені в, ймовірно, прикрашеному атріумі в домусі, де археологи також знайшли голову глиняного півня та скляну соснову шишку.

Роботи, що тривають у Будинку Леди (перші розкопки проведені між 2018 і 2019 роками), також виявили чудово розписану фресками кімнату з круглими зображеннями жіночих облич, а також ще два житлові будинки Domus на північ і південь від будинку Леди.

Читайте також: Культовий комплекс періоду Західних Гьоктюрків переписує історію Казахстану.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: