У Британії вперше у світі створять безпілотний водневий вантажний автомобіль

Автомобіль працюватиме з віддаленим водієм під час деяких поїздок, що, за словами транспортної компанії, може підвищити якість життя водіїв...
Фото: Sky News

Автомобіль працюватиме з віддаленим водієм під час деяких поїздок, що, за словами транспортної компанії, може підвищити якість життя для тих, хто працює в галузі перевезень, пише Sky News.

Британський виробник автомобілів є частиною консорціуму, який отримав 6,6 мільйона фунтів стерлінгів державного фінансування, щоб створити перший у світі безпілотний важкий вантажний автомобіль, що працює на водні, для випробування Asda.

Компанія Hydrogen Vehicle Systems (HVS), що базується в Глазго, розробляє два прототипи великовантажних автомобілів у складі групи, до якої входить гігант супермаркетів Asda.

Третім членом консорціуму є британська компанія Fusion Processing, яка займається технологіями автономного керування.

Вартість проекту оцінюється в 12 мільйонів фунтів стерлінгів, причому один із транспортних засобів буде оснащений кабіною водія та буде випробуваний на дорогах, працюючи автономно, але з водієм за кермом.

Інший працюватиме без кабіни водія та оцінюватиметься на тестових треках за допомогою водія, який керуватиме ним дистанційно.

Сподіваємося, завдяки сенсорній технології, камерам і штучному інтелекту під час деяких поїздок автомобіль працюватиме з віддаленим водієм.

HVS сподівається, що транспортні засоби допоможуть у вирішенні таких проблем у галузі перевезень, як нестача водіїв.

Також стверджується, що технологія покращить якість життя водія, пропонуючи менш інтенсивні зміни та допомагаючи збалансувати роботу та особисте життя.

Така ініціатива також зменшить викиди енергії та шин завдяки кращому управлінню прискоренням і гальмуванням.

Зусилля групи мають продемонструвати стабільну комерційну послугу до 2025 року.

Водень все частіше використовується для декарбонізації енергоємних галузей промисловості, таких як металургія та важкі вантажні перевезення.

Водень є невидимим, чистим енергетичним газом, і експерти загалом погоджуються, що Великій Британії знадобиться значна частка водню, щоб досягти чистого нуля – скорочення викидів вуглецю та компенсація решти – до 2050 року.

Читайте також: Renault представив створені штучним інтелектом концепт-кари.

Поділитися:
Категорії
Авто
Стрічка новин

Читайте також: