Археологи знайшли збережену дерев’яну криницю бронзової доби

Археологи з Оксфордської археології знайшли добре збережений дерев’яний колодязь бронзового віку на дорозі допомоги Бенсону в Оксфордширі, Англія. ...
стародавня дерев'яна криниця
Фото: Oxford Archaeology

Археологи з Оксфордської археології знайшли добре збережений дерев’яний колодязь бронзового віку в Оксфордширі, Англія, повідомляє Heritage Daily.

Відкриття було зроблено під час будівельних робіт на дорозі допомоги Бенсону відповідно до умов планування для забезпечення реєстрації археологічних знахідок.

Джон Бутройд, старший менеджер проекту в Оксфордській археології, сказав: «Досліджуючи те, що, здавалося, було стандартною ямою для місця, археологічна команда почала виявляти залишки збереженого дерев’яного стовпа, вбитого вертикально в землю».

Розкопки показали, що стовпи утворювали стійки плетеної конструкції, що облицьовували край ями, які добре збереглися через перезволоженість ґрунту.

Дерев’яна конструкція була записана в цифровій формі, а потім обережно розібрана вручну для перевезення до Оксфордширської музейної служби.

Зразки консервованої деревини були відправлені на подальший аналіз, щоб визначити тип деревини, яка використовувалася для будівництва. Під час розкопок також знайдено шматки чеканого кременю, кістки тварин і кераміку, яка використовувалася для зберігання та відходів.

Попередні дослідження території навколо Бенсона й аж до Воллінгфорда виявили сліди активності й поселення бронзового віку.

«Незважаючи на надзвичайно складні умови, команда змогла розкрити та повністю записати свердловину. Зібрані спеціальні зразки ґрунту також допоможуть визначити, яким би був навколишній ландшафт та інтенсивність, з якою він осідав, коли колодязь активно використовувався».

Радник Джуді Робертс, член кабінету Оксфордширської ради округу з питань інфраструктури та стратегії розвитку, сказала: «Ця знахідка дає фантастичне уявлення про минуле землекористування цієї території. Вважається, що колодязь міг використовуватися для зрошення сільського господарства для поселень поблизу. Подібні археологічні дослідження є важливою частиною процесу розробки будівельних схем. Вони допомагають нам ідентифікувати та розуміти колишніх жителів цього району та записувати їх для майбутніх поколінь».

Читайте також: Шматок тирійського пурпуру, знайдений під час розкопок Карлайла

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: