Експерт розкриває зв’язок між курінням та збільшенням ваги

Хоча куріння може спочатку пригнічувати апетит, його довгостроковий вплив на збільшення ваги та накопичення жиру на животі незаперечний. ...
лікар, чоловік, зайва вага
Фото: Дихати

Хоча куріння може спочатку пригнічувати апетит, його довгостроковий вплив на збільшення ваги та накопичення жиру на животі незаперечний, повідомляє Only my health.

У прагненні до здорового способу життя розуміння складного взаємозв’язку між такими звичками, як куріння, і контролем ваги є вирішальним. Хоча куріння часто асоціюється з контролем ваги через його ефект пригнічення апетиту, його довгострокові наслідки для збільшення ваги та накопичення жиру на животі є глибокими та часто забуваються.

Парадокс апетиту

На перший погляд здається, що куріння пригнічує апетит, що призводить до помилкової думки, що воно допомагає контролювати вагу. Нікотин, компонент тютюну, що викликає звикання, стимулює вивільнення дофаміну, нейромедіатора, пов’язаного із задоволенням і винагородою. Це тимчасове пригнічення апетиту може призвести до зменшення споживання їжі, що призведе до втрати ваги, особливо в короткостроковій перспективі. Однак цей початковий ефект є оманливим, маскуючи віддалені наслідки куріння для метаболізму та розподілу жиру.

Вісцеральний жир: тихий винуватець

Одним із найпідступніших впливів куріння на контроль ваги є його сприяння накопиченню вісцерального жиру. На відміну від підшкірного жиру, який знаходиться безпосередньо під шкірою і є відносно нешкідливим, вісцеральний жир оточує життєво важливі органи, такі як печінка, підшлункова залоза та кишечник. Цей глибоко закладений жир створює значні ризики для здоров’я, включаючи серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу та метаболічний синдром. Куріння пов’язують зі збільшенням вісцерального жиру навіть у людей з нижчим індексом маси тіла (ІМТ), що підкреслює його шкідливий вплив на метаболічний стан.

Уповільнення метаболізму

Куріння не тільки сприяє накопиченню вісцерального жиру, але й порушує обмінні процеси, що ще більше сприяє набору ваги. Дослідження показують, що куріння змінює ліпідний обмін, що призводить до підвищення рівня холестерину ЛПНЩ, широко відомого як «поганий» холестерин. Ця дисрегуляція рівня ліпідів сприяє накопиченню жиру, особливо в області живота, сприяючи розвитку виступаючого живота. Крім того, спричинені курінням метаболічні зміни погіршують чутливість до інсуліну, схиляючи людей до резистентності до інсуліну та подальшого збільшення ваги.

Малорухливий спосіб життя

Окрім прямого впливу на метаболізм і розподіл жиру, куріння змінює спосіб життя людини, сприяючи сидячому веденню, що сприяє збільшенню ваги. Хронічне куріння знижує витривалість і роботу легенів, що ускладнює фізичні навантаження. Отже, курці можуть менше займатися високоінтенсивними видами діяльності, які сприяють витраті калорій і нарощуванню м’язів. Відсутність фізичних вправ ще більше посилює проблему збільшення ваги, особливо в області живота, оскільки це продовжує цикл бездіяльності та накопичення ваги.

Порушення циклу

Щоб вийти з циклу збільшення ваги, спричиненого курінням, потрібен багатогранний підхід, який стосується як залежності від нікотину, так і метаболічних наслідків куріння. Відмова від куріння має першорядне значення не тільки для зниження ризику збільшення ваги, але й для покращення загального стану здоров’я та довголіття. Поведінкові інтервенції, групи підтримки та фармакотерапія можуть допомогти людям у подоланні нікотинової залежності та прийнятті більш здорових звичок.

Крім того, дотримання збалансованої дієти та регулярні фізичні вправи є важливими компонентами контролю ваги та зменшення жиру в животі. Звернення уваги на цілісну їжу, фрукти, овочі, нежирні білки та корисні жири може підтримати метаболічний стан і сприяти ситості. Поєднання аеробних вправ, таких як швидка ходьба або їзда на велосипеді, із силовими вправами може прискорити метаболізм, збільшити м’язову масу та допомогти зменшити жир на животі.

Висновки:

Хоча куріння може спочатку пригнічувати апетит, його довгостроковий вплив на збільшення ваги та накопичення жиру на животі незаперечний. Від сприяння відкладенню вісцерального жиру до порушення метаболічних процесів і сприяння сидячому способу життя, куріння створює значні проблеми для контролю ваги та загального здоров’я. Ставлячи пріоритетом припинення куріння, ведення здорового способу життя та пошук підтримки, коли це необхідно, люди можуть пом’якшити згубний вплив куріння та почати шлях до покращення здоров’я та благополуччя.

Читайте також: 7 ознак того, що у вас дефіцит вітаміну D

Поділитися:
Категорії
Здоров'я
Стрічка новин

Читайте також: