Польська партія «Право і справедливість» втратила владу після 8 років правління

Депутати Сейму Польщі 11 грудня проголосували за висунення лідера партії "Громадянська платформа" Дональда Туска на пост прем'єра країни....
Дональд Туск, прапор Польщі
Фото: lenta.ua

Партія «Право і справедливість» втратила вотум довіри, що поклало край їхньому восьмирічному перебуванні при владі, прокладаючи шлях для Дональда Туска, щоб очолити країну, повідомляє CNN.

Партія, відома під абревіатурою PiS, не досягла парламентської більшості на загальних виборах у жовтні, але протягом двох місяців марно намагалася знайти коаліцію, яка могла б утримати її при владі.

Голосування в понеділок за партійною лінією завершило цей процес і завершило еру правління ПіС, яка викликала занепокоєння міжнародних організацій і різко розділила польське суспільство.

Депутати Сейму Польщі 11 грудня проголосували за висунення лідера партії “Громадянська платформа” і кандидата від об’єднаної опозиції Дональда Туска на пост прем’єра країни.

Політик Туск, який отримав чіткий шлях до влади в жовтні, тепер нарешті має шанс формалізувати свою коаліцію.

PiS отримала більше місць, ніж будь-яка інша партія, і президент країни Анджей Дуда, який приєднався до PiS, дав партії всі шанси сформувати уряд, незважаючи на те, що всі інші групи наполягали, що вони не погодяться керувати разом з ними.

Дональд Туск вже очолював польський уряд у 2007-2014 роках. Він обіцяє розблокувати кордон з Україною і покласти край суперечкам між Варшавою і Києвом.

14-15 грудня Туск візьме участь у саміті ЄС у Брюсселі, де розглядатиметься можливість початку переговорів про членство України та виділення їй довгострокового пакету фінансової допомоги на суму 50 млрд євро.

Читайте також: Ракети для HIMARS і не тільки: США нададуть нову військову допомогу Україні.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниПолітика
Стрічка новин

Читайте також: