Понад 30 000 артефактів виявлено під час розкопок у Швеції

Золоте кільце і скляний амулет належать до 30 000 предметів, виявлених під час розкопок у місті Кальмар, Швеція. Розкопки також виявили сліди Кальмарської війни...
розкопки в Швеції, золоте кільце, земля, рука, археологічна знахідка
Фото: Arkeologerna

Золоте кільце і скляний амулет належать до 30 000 предметів, виявлених під час розкопок у місті Кальмар, Швеція, повідолмляє Heritage Daily.
Археологи Державного історичного музею провели дворічний проект, під час якого розкопали рештки сотень будівель, підвалів, вулиць та предметів побуту віком 400 років.

Магнус Стібеус, провідний археолог, сказав: «Будинок зберігся, а культурні склади утворюють історичний архів, в якому зберігається величезна кількість інформації та розповідей про політичні та економічні амбіції, повсякденне життя та умови життя попередніх поколінь».

«Ми отримуємо уявлення про значну частину середньовічного міста та стикаємося зі слідами соціального та економічного існування різних груп; торговці, ремісники, державні службовці, церковники, бідні та багаті», – додав Стібеус.

Що знайшли археологи

Було задокументовано понад 30 000 предметів, у тому числі золоту каблучку з мотивом Христа та рідкісний скляний альсенгем. На думку дослідників, кільце датується 15 століттям і, найімовірніше, носила його жінка. Подібні приклади було знайдено у Північній Фінляндії, Естергетланді та Уппланді.
Відкриття альсенгемета (названого на честь датського острова Алс) – незвичайна знахідка. Це невелике каміння для встановлення скла, яке зазвичай асоціюється з церковним контекстом і використовується як амулети паломників. Альсенгемет датується 13-14 століттями і зображує три різьблені фігури.

Розкопки також виявили сліди Кальмарської війни, конфлікту між Данією, Норвегією та Швецією у 1611 році через торгові шляхи та мита за звук. Команда виявила докази спалених ферм через напад Данії та Норвегії на місто, а також кілька гарматних ядер, мушкетних куль, пістолетних куль і мечів.

Читайте також: Нефритова маска виявлена у піраміді-гробниці короля Майя.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: