Стало відомо, коли людина вперше захворіла на рак

Дослідники виявили безліч доісторичних останків, у яких видно ознаки раку. Крім того, вони виявили перші згадки про це захворювання у давніх писемних джерелах...
Фото: pixabay.com

Дослідники виявили безліч доісторичних останків, у яких видно ознаки раку. Крім того, вони виявили перші згадки про це смертельне захворювання у давніх писемних джерелах.

Про це пише Live Science.

За даними досліджень, перші свідчення про рак були знайдені в скам’янілості, вік яких становить 1,7 мільйона років. Один з виявлених останків, що належить до виду Paranthropus robustus або Homo ergaster, вказує на наявність злоякісної пухлини в кістці лівого пальця ноги.

Ці останки були виявлені в печері Сварткранса, відомому родовищі вапняку у Південній Африці. Це місце містить найбільшу концентрацію скелетів стародавніх людей та їхніх родичів.

Дослідники порівняли знімки комп’ютерної томографії скам’янілої кістки пальця ноги із зображеннями сучасних випадків остеосаркоми, агресивної форми раку, яка починається у клітинах, що формують кістки. Вони побачили характерну форму остеосаркоми, схожу на цвітну капусту.

Остеосаркома є поширеним видом раку кісток у людей на сьогоднішній день, який може виникнути у будь-якому віці, але найчастіше спостерігається у дітей, підлітків та молодих людей. Хоча вік доісторичної людини невідомий, дослідники припускають, що він був дорослим.

Зрозуміло, що рак легше виявити в кістках, ніж в органах, шкірі та інших м’яких тканинах, які зазнають більш швидкого розкладання. Проте, щоб помітити рак у скам’янілості, потрібні подальші детальні дослідження.

Читайте також: У Німеччині виявлено сліди людських ніг віком 300 000 років.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: