Вчені шукають можливості для фермерства на Місяці

Рано чи пізно поселенцям на Місяці доведеться стати фермерами. Новий проект ESA Discovery вивчає можливість обробки місячного ґрунту...
Ферма на Місяці в уявленні художника Автор: Solsys Mining

Рано чи пізно поселенцям на Місяці доведеться стати фермерами. Новий проект ESA Discovery, який очолює норвезька компанія Solsys Mining, вивчає можливість обробки місячного ґрунту, щоб створити добрива для вирощування рослин.

Про це пише ERR, посилаючись на Європейське космічне агентство.

Хороша новина в тому, що аналіз місячних зразків, повернутих на Землю місяцеходами та роботами, показує, що крім сполук азоту, у ґрунті достатньо необхідних для рослин мінералів. Погана новина полягає в тому, що місячний ґрунт (або “реголіт”) ущільнюється у присутності води, створюючи проблеми для проростання та зростання коріння.

Гідропонне землеробство пропонує практичну альтернативу. Цей тип сільського господарства включає харчування коренів рослин безпосередньо водою, багатою поживними речовинами, без необхідності в грунті. Однак, потенціал для застосування місячного реголіту все ж таки існує.

Проект, реалізований компанією Solsys Mining спільно з Норвезьким геотехнічним інститутом, включає вивчення комбінації з механічних, хімічних та біологічних процесів реголіту. При цьому перед використанням можна підвищувати концентрацію корисних елементів, а небажані видаляти.

Команда Solsys Mining налаштована оптимістично, оскільки їм вже вдалося виростити боби, використовуючи як джерело поживних речовин імітацію реголіту місячного нагір’я.

Читайте також: Вчені знайшли 5-й, невідомий раніше, шар Землі.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: