Вчені провели дослідження, виявленої в Японії мумії «русалки»

Новий аналіз муміфікованої «русалки», знайденої в японському храмі, показав, з чого саме вона зроблена, і це не те, що думали вчені...
Ілюстративне фото: Shutterstock/FOTODOM

Новий аналіз муміфікованої «русалки», знайденої в японському храмі, показав, з чого саме вона зроблена, і це не те, що думали вчені.

Багатовікова муміфікована «русалка», яку вчені нещодавно виявили, є жахливою лялькою з частин тварини. Вона є ще дивнішою, ніж вважалося раніше, показують нові відкриття, пише Livescience.

У 2022 році дослідники виявили русалку довжиною близько 12 дюймів (30,5 сантиметрів), яка лежала всередині запечатаної дерев’яної коробки в японському храмі, розташованому в префектурі Окаяма. У той час дослідники вважали, що це зроблено з тулуба та голови мавпи, пришитих до обезголовленого тіла риби.

Гібрид, який нагадує Нінґо з японської міфології — рибоподібну істоту з людською головою, яка, за легендою, допомагає лікувати хвороби та збільшує довголіття — раніше виставлявся у скляній вітрині в храмі, щоб люди могли йому поклонятися. У листі в коробці з мумією стверджується, що зразок був спійманий рибалкою десь між 1736 і 1741 роками, але, ймовірно, він був створений через десятиліття після цього як обман для продажу заможним людям, які бажають покращити своє здоров’я або продовжити життя.

Фото: The Asahi Shimbun

Дослідники з Університету науки і мистецтв Курашікі (KUSA) в Японії з дозволу священиків храму дослідили русалку на початку лютого 2022 року. Вчені вивчали моторошний артефакт за допомогою ряду методів, включаючи рентген і КТ ( комп’ютеризована томографія), сканування, радіовуглецеве датування, електронна мікроскопія та аналіз ДНК.

Фото: KUSA

7 лютого команда нарешті опублікувала свої висновки в заяві KUSA. І те, що вони дізналися про русалку, було навіть більш дивним, ніж очікувалося.

Результати показали, що тулуб русалки не належав мавпі, а був виготовлений переважно з тканини, паперу та бавовни, які скріплювалися металевими шпильками, що йшли від шиї до нижньої частини спини. Він також був пофарбований пастою, виготовленою із суміші піску та деревного вугілля.

Однак тулуб був покритий компонентами, знятими з інших тварин. Волосся ссавців і шкіра риби, ймовірно, риби-фугу, покривали частини рук, плечей, шиї та щік. Щелепа та зуби русалки також, ймовірно, були взяті від хижої риби, а її кігті були зроблені з кератину, тобто вони, ймовірно, походять від справжньої, але невизначеної тварини.

Нижня половина русалки справді походить від риби, ймовірно, виду горбаля — променеперої риби, яка видає квакаючий звук своїм плавальним міхуром, що допомагає їй контролювати свою плавучість.

Дослідники не змогли ідентифікувати будь-яку повну ДНК русалки, але радіовуглецеве датування луски показало, що вона може датуватися початком 1800-х років.

Цифрова реконструкція русалки, яка показує різні шари “тіла” / фото: KUSA

Новий аналіз показує, що русалку, швидше за все, створили, щоб змусити людей повірити в реальність Нінгьо та їхні передбачувані зцілювальні здібності, пишуть дослідники. Однак це також показує, що шахраї, які стоять за створенням, також доклали набагато більше зусиль, щоб зшити підроблену істоту, ніж очікувалося.

У Японії було знайдено ще 14 «русалок», і тепер команда сподівається проаналізувати інших для порівняння.

Читайте також: Генетики зібрали воєдино історію хвороби Людвіга ван Бетховена.

Поділитися:
Категорії
Наука і технологіїФото
Стрічка новин

Читайте також: