Вчені продовжують підтверджувати користь 4-денного робочого тижня

Вчені оцінили зміни у повсякденній рухливості людей до, під час та після відпусток. Виявилося, що учасники демонстрували більш активну та здорову поведінку ...
Додатковий вільний час є корисним для нашого здоров'я / фото: work.ua

Чотириденний робочий тиждень був випробуваний у країнах по всьому світу. Тепер дослідники в галузі охорони здоров’я з Університету Південної Австралії кажуть, що вони “цілком готові” до довгих вихідних. Тим більше, що нове емпіричне дослідження показує, що додатковий вільний час є корисним для нашого здоров’я, пише ERR.

Вчені оцінили зміни у повсякденній рухливості людей до, під час та після відпусток. Виявилося, що учасники дослідження демонстрували більш активну та здорову поведінку під час відпочинку, навіть якщо вони мали лише триденну перерву.

Протягом 13-місячного періоду вивчення люди брали в середньому дві-три відпустки, кожна з яких тривала близько 12 днів. Найбільш поширеним типом був “відпочинок на свіжому повітрі” (35%), за ним слідують “сімейні/громадські заходи” (31%), “відпочинок та релаксація” (17%) та “заняття, не пов’язані з дозвіллям”, такі, як догляд за іншими чи ремонт будинку (17%).

Дослідник Університету Південної Австралії Тай Фергюсон каже, що результати показують, що люди ведуть здоровіший спосіб життя, коли вони у відпустці.

Фергюсон також зазначив, що збільшення часу сну може мати низку позитивних ефектів на фізичне та психічне здоров’я. Наприклад, достатня його кількість може допомогти покращити настрій, когнітивні функції та продуктивність. Це також потенційно знизить ризик розвитку низки захворювань, таких як ожиріння, діабет, серцево-судинні захворювання та депресія. Окремо він наголосив, що зміни ставали значнішими пропорційно тривалості відпустки.

Старший науковий співробітник Університету Південної Австралії професор Керол Махер каже, що дослідження дає ще один аргумент на користь дедалі популярнішого чотириденного робочого тижня.

“Короткий робочий тиждень тестується компаніями по всьому світу. Не дивно, що співробітники повідомляли про менший стрес, вигоряння, втому, а також про поліпшення психічного здоров’я та поліпшення балансу між роботою та особистим життям, – каже професор Махер. – Це дослідження надає емпіричні докази того, що люди ведуть здоровіший спосіб життя, коли вони мають коротку перерву, наприклад, триденні вихідні”.

Читайте також: Генетики зібрали воєдино історію хвороби Людвіга ван Бетховена.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: