Вчені надрукували торт з їстівного чорнила

Під час демонстрації 3D-принтер приготував багатошаровий десерт із арахісової олії, нутелли, полуничного джему та інших інгредієнтів...
Торт на 3D-принтері / скріншот відео

Вчені представили систему тривимірного друку, яка створює їжу з їстівного чорнила. Під час демонстрації 3D-принтер приготував багатошаровий десерт із арахісової олії, нутелли, полуничного джему та інших інгредієнтів, повідомляє ERR.

Багато методів приготування їжі, такі як використання грилів, духовок, плит і мікрохвильових печей, вимагають участі людини і працюють за рахунок рівномірного нагрівання всієї поверхні, що не завжди забезпечує добрий результат. 3D-друк продуктів харчування в даний час знаходиться в зародковому стані, але його популярність може зрости завдяки настроюваності, зручності та іншим перевагам.

Автори припускають, що точний друк багатошарових продуктів допоможе створювати більш персоналізовану їжу, підвищить безпеку їжі та дозволить легше контролювати вміст поживних речовин у стравах.

Щоб продемонструвати потенціал 3D-друку продуктів харчування, інженер Колумбійського університету Джонатан Блютінгер та його колеги спробували надрукувати різні дизайни тортів, що складаються із семи основних інгредієнтів: крекера Грема, арахісової олії, нутелли, бананового пюре, полуничного джему, вишні. Вони виявили, що найуспішніший дизайн дотримувався тих же принципів, що використовуються в будівництві будівель: крекери є несучою конструкцією, арахісове масло і нутелла хороші як скріплюючий матеріал, а м’які інгредієнти – бананове пюре і джем варто поміщати всередину.

Автори вважають, що приготування їжі за допомогою 3D-принтерів та лазерів, які нагрівають кожен інгредієнт до потрібної температури, дозволить кухарям локалізувати смаки та текстури у міліметровому масштабі, щоб створювати нові враження від їжі.

Читайте також: Штучний інтелект по очах визначає ризик серцевих захворювань.

Поділитися:
Категорії
ВідеоНаука і технології
Стрічка новин

Читайте також: